banner181

Kılıçdaroğlu: Denktaş, inandığını sonuna kadar savundu

14 Ocak 2012 Cumartesi 16:01
Bu haber 1420 kez okundu

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Rauf Denktaş'ın mücadelesi Kıbrıslılar için özgür bir toplum yaratma mücadelesiydi. Hukuka hukukun üstünlüğüne, demokrasiye herzaman vurgu yaptı. Herzaman inandı, inandığını da sonuna kadar...

Kılıçdaroğlu: Denktaş, inandığını sonuna kadar savundu
CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Rauf Denktaş'ın mücadelesi Kıbrıslılar için özgür bir toplum yaratma mücadelesiydi. Hukuka hukukun üstünlüğüne, demokrasiye herzaman vurgu yaptı. Herzaman inandı, inandığını da sonuna kadar savundu." dedi.
Kılıçdarğlu, görüntülü olarak yayınladığı mesajı şöyle: "Rauf Denktaş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uzun yıllar hizmet etmiş kurucu devlet başkanıdır. Rauf Denktaş, Kıbrıs’ın özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin lideriydi. Denktaş, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini verirken hukukçu kimliğiyle beraber yola çıktı. Birleşmiş Milletler başta olmak üzere Kıbrıs’taki haklı davasını uluslararası arenada yüreklilikle savundu. O’nun verdiği bu mücadele sonunda bugün Kıbrıs bağımsız bir ülke olarak uluslararası arenada çaba harcıyor, sesini duyurmaya çalışıyor. O’nun verdiği bu mücadelenin bundan sonra da sürdürülmesi her Kıbrıs’lı yönetici için temel kural olmalıdır. Biz verdiği bu mücadele dolayısıyla, Rauf Denktaş’ı herzaman saygıyla anacağız. Onun mücadelesi Kıbrıslılar için özgür bir toplum yaratma mücadelesiydi. Hukuka, hukukun üstünlüğüne demokrasiye herzaman vurgu yaptı, her zaman inandı. İnandığını da sonuna kadar savundu. Ben, KKTC’nin lideri ve Kurucu Devlet Başkanı Rauf Denktaş’a Allahtan rahmet, ailesine ve bütün Kıbrıslılara da başsağlı diliyorum."

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder