banner181

Bir tıkla mahalle polisinizi öğrenebilirsiniz

14 Ocak 2012 Cumartesi 10:53
Bu haber 1800 kez okundu

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı ‘Web Üzerinden Mahalle Polisine Erişim Projesi’ni hayata geçirdi. 6 Ocak’ta başlayan uygulama sayesinde vatandaşlar e-devlet kapısı olan www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden mahallelerinde...

Bir tıkla mahalle polisinizi öğrenebilirsiniz
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı ‘Web Üzerinden Mahalle Polisine Erişim Projesi’ni hayata geçirdi. 6 Ocak’ta başlayan uygulama sayesinde vatandaşlar e-devlet kapısı olan www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden mahallelerinde görevli toplum destekli polis ve iletişim bilgilerini görebilecek.
    Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme AŞ’nin ortak çalışması ile hazırlanan proje, 81 İl/İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) birimlerince yürütülecek. ‘Web Üzerinden Mahalle Polisine Erişim Projesi’nin uygulanmasıyla birlikte, mahalle polisini öğrenebilecek vatandaşlar, toplum destekli polislik hizmetleri hakkında da bilgi sahibi olabilecek. Ayrıca TDP hakkında görüş ve önerilerini iletebilecek.
    Proje ile güvenlik hizmetleri konusunda toplumsal desteğin artırılması hedefleniyor.
Emniyetten yapılacak açıklamada, vatandaşların PTT şubelerinden alacakları e-devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresine girerek projeyle ilgili sayfanın alt kısmında bulunan ‘istek veya öneriniz’ alanını doldurarak mahalle polisine istek ve önerileri iletebileceği kaydedildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder