banner181

Sinirlioğlu, Barzani ile görüştü

14 Ocak 2012 Cumartesi 13:03
Bu haber 2301 kez okundu

Resmi istişareler için Irak'a gelen Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile görüştü. Müsteşar Feridun Sinirlioğlu, Irak Kürt Bölgesi'nin önde gelen şahsiyetleriyle...

Sinirlioğlu, Barzani ile görüştü
Resmi istişareler için Irak'a gelen Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile görüştü.

Müsteşar Feridun Sinirlioğlu, Irak Kürt Bölgesi'nin önde gelen şahsiyetleriyle istişarelerde bulunmak üzere dün gece Erbil’e geldi. Sinirlioğlu ilk olarak Irak Kürdistan Demokrat Partisi Başkan Yardımcısı Neçirvan Barzani ile basına kapalı bir görüşme yaptı. Sinirlioğlu bugün ise Erbil'e bağlı Selahattin kasabasına geçerek Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile bir araya geldi. Görüşmede Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Aydın Selcen de hazır bulundu.

Görüşmede Türkiye'nin Irak ve bölgesel yönetimle ilişkilerinin yanı sıra terörle mücadele konusunun da gündeme geldiği kaydedildi. Sinirlioğlu'nun Bölgesel Başbakan Berham Salih ile de bir görüşme yapması bekleniyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder