banner181
banner210

Bakan Bayraktar, Denktaş ailesi ve Türk milletine taziyelerini iletti

14 Ocak 2012 Cumartesi 12:53
Bu haber 753 kez okundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, hayatını kaybeden KKTC’nin kurucu devlet başkanı Rauf Denktaş’ı Gaspıralı İsmail’e benzeterek, Denktaş'ın Kıbrıs için büyük mücadele verdiğini söyledi. Bayraktar, Denktaş ailesine...

Bakan Bayraktar, Denktaş ailesi ve Türk milletine taziyelerini iletti
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, hayatını kaybeden KKTC’nin kurucu devlet başkanı Rauf Denktaş’ı Gaspıralı İsmail’e benzeterek, Denktaş'ın Kıbrıs için büyük mücadele verdiğini söyledi. Bayraktar, Denktaş ailesine ve Türk milletine taziyelerini iletti.
    Afyonkarahisar Korel Termal Otel'de düzenlenen 'Deprem Güvenliği ve Kentsel Dönüşüm Yasal Düzenleme Çalışmaları' konulu toplantıya katılan Bakan Erdoğan, konuşmasının bir bölümünü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) kurucu devlet Başkanı Rauf Denktaş’a ayırdı. Denktaş’ı rahmet ile andıklarını belirten Bayraktar, ailesine ve Türk dünyasına başsağlığı dileğini iletti.
    Denktaş’ı, Türk dünyasının büyük düşünce adamlarından İsmail Gaspıralı’ya benzeten Bayraktar, “Sayın Rauf Denktaş, Türk dünyasının sevdiği, yakından tanıdığı, Türk dünyasının birleşmesi noktasında Kıbrıs’ın devlet olması konusunda büyük mücadele vermiş, adeta Gaspralı İsmail gibi elinden gelen tüm gayreti gösteren bir Türk büyüğüdür. Kendisine yücel Allah’tan rahmet diliyorum yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Türk dünyasının başı sağ olsun." dedi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder