banner181

Bakan Eroğlu: Hatay’a heybemiz dolu geldik

14 Ocak 2012 Cumartesi 11:11
Bu haber 1074 kez okundu

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kılavuzlu Barajı'nın GAP kapsamına alındığını, bu doğrultuda Hatay’ın da bu dev proje kapsamına girdiğini söyledi.    Reyhanlı Barajı'nın temel atma töreni için Hatay’a...

Bakan Eroğlu: Hatay'a heybemiz dolu geldik
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kılavuzlu Barajı'nın GAP kapsamına alındığını, bu doğrultuda Hatay’ın da bu dev proje kapsamına girdiğini söyledi.
    Reyhanlı Barajı'nın temel atma töreni için Hatay’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Hatay’a heybelerini doldurarak geldiğini söyledi. Beraberinde Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve AK Parti Hatay milletvekilleri ile birlikte Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’i ziyaret eden Bakan Eroğlu, ilde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Bugün temeli atılacak Reyhan Barajı ile Hatay’daki bereketli topraklardan 600 bin dekarın daha suya kavuşacağını aktaran Bakan Eroğlu, projenin 181 milyon TL’ye mal olacağını söyledi.
    Hatay’a bu güne kadar bir çok yatırım yaptıklarını, ancak 2012 yılının Bakanlıkları adına ilde bir yatırım yılı olacağını aktaran Eroğlu, “Müdürlüğümüze gerekli talimatları verdim. Ödenek sıkıntımız yok. Başlanan projelerde 24 saat 3 vardiya sistemi uygulanacak. Bütçeler hazır, gerekirse ek bütçede çıkartırız.” dedi.
    Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın talimatları ile İskenderun’un içme suyu sıkıntısını çözecek projeyi de hazırladıklarını aktaran Eroğlu, bu proje sayesinde 2050 yılına kadar İskenderun’un içme suyu sıkıntısının sona erdirileceğini belirtti.
    Türkiye-Suriye arasında yapılması planlanan Dostluk Barajı hakkında da bilgi veren Eroğlu, baraj alanında enjeksiyon çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti. Hatay’a bugüne kadar 319 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını söyleyen Bakan Eroğlu, devam eden işlerin de en kısa sürede bitirileceği müjdesini verdi.
    Eroğlu ayrıca valilik ziyaretinde vefat eden KKTC'nin urucularından Rauf Denktaş’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek başsağlığı diledi.
    Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise Bakan Eroğlu’na Hatay’da yürütülen çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, “Kabinemizin Atom karıncası olarak bilinen Sayın Eroğlu’na gerek ülke genelinde gerekse Hatay’da sürdürdüğü çalışmalardan ötürü teşekkür ediyoruz.” dedi.
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Bakan Eroğlu’na ney hediye etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder