banner181

Özbekistan Dışişleri Bakanlığına Kamilov getirildi

13 Ocak 2012 Cuma 22:27
Bu haber 1324 kez okundu

Özbekistan Dışişleri Bakanlığı görevine eski diplomat Abdulaziz Kamilov getirildi.Özbekistan Dışişleri bakanlığı görevinden alınan eski bakan Elyar Ganiyev’in yerine bakan yardımcısı olarak görev yapan Abdulaziz Kamilov’un getirildiği...

Özbekistan Dışişleri Bakanlığına Kamilov getirildi
Özbekistan Dışişleri Bakanlığı görevine eski diplomat Abdulaziz Kamilov getirildi.
Özbekistan Dışişleri bakanlığı görevinden alınan eski bakan Elyar Ganiyev’in yerine bakan yardımcısı olarak görev yapan Abdulaziz Kamilov’un getirildiği bildirildi.
Özbekistan basını, Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’un imzaladığı kararnameyle dışişleri bakanlığında bakan yardımcısı olarak görev yapan Kamilov’un, Ganiyev’den boşalan dışişleri bakanı görevine getirildiğini duyurdu. Dışişleri Bakanlığı görevinden alınan Ganiyev ise Dış Ekonomik İlişkiler, Yatırım ve Ticaret Bakanı görevine atanmıştı.
1947 doğumlu deneyimli siyasetçi Kamilov, 1994-2003 yılları arasında Özbekistan’ın dışişleri bakanlığı görevinde bulunmuştu. 2010’dan beri dışişleri bakan yardımcısı görevinde bulunan Kamilov, 2003-2010 yılları arasında Özbekistan’ın ABD Büyükelçisi görevinde bulunuştu.
1992-1994 yılları arasında Özbekistan Milli Güvenlik Teşkilatı başkanı yardımcı görevinde bulunan Kamilov, Sovyet döneminde de dışişleri bakanlığında görev almış ülkenin en kıdemli diplomatlarından biri olarak biliniyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder