banner181

Depremzede 50 kadın Güneydoğu'yu geziyor

13 Ocak 2012 Cuma 18:25
Bu haber 448 kez okundu

Van Depremini yaşayan bayanlar Güneydoğu illerine gezi düzenledi. Gezide Şanlıurfa, Mardin ve ilçelerinde bulunan çeşitli tarihi, turistik ve dini mekânlar gezildi.     Koordinatör Mehmet Hamcan, depremi yaşayan erkek vatandaşların,...

Depremzede 50 kadın Güneydoğu'yu geziyor
Van Depremini yaşayan bayanlar Güneydoğu illerine gezi düzenledi. Gezide Şanlıurfa, Mardin ve ilçelerinde bulunan çeşitli tarihi, turistik ve dini mekânlar gezildi.
    Koordinatör Mehmet Hamcan, depremi yaşayan erkek vatandaşların, sürekli dışarıya çıkıp psikolojisini dengeleyebildiği halde bayanların evde kalarak bunu dengeleyemediklerine dikkat çekti. Hamcan, yaptıkları gezi ile depremzede 50 bayanın morallerini düzeltmek için bu geziyi tertiplediklerini belirtti.
    Hamcan; gezi çerçevesinde, Şanlıurfa Balıklık Göl, Eyyup Peygamber Makamı ve Hz. Eyyup Peygamberin mezarının bulunduğu Viranşehir Eyyup Nebi Beldesi'ni gezdiklerini belirttti. Hamcan, 4 gün olarak düzenlenen gezinin kalan iki gününde ise Mardin ve Hasankeyf’i gezerek değerlendireceklerini söyledi.
    Hamcan, gittikleri her yerde yetkililer tarafından karşılandığını, Şanlıurfa’da Vali Güvenç tarafından karşılanıp ağırlandıklarını ifade etti. Hamcan, yetkililer tarafından karşılanmanın geziye katılan bayanlar üzerinde çok olumlu bir etki yaptığını vurguladı. Çadırkentte kalan vatandaşların artık çadır, ısınma ve benzeri maddi ihtiyaçlarının kalmadığını bildiren Çadırkent Koordinatörü Hamcan, “Geziye yetişkin bayanları aldık. Ekipte çocuk hiç yok. Bu sebeple çok düzenli bir gezi oldu.” şeklinde konuştu.
    Geziye katılan Fatma İpek, gezinin kendileri için çok yararlı olduğunu belirterek, destekleri için yetkililere teşekkür ettiğini belirtti. Deprem gününden bugüne kadar devletin yanlarında olduğunu ifade eden İpek, gezi sayesinde bu bölgelere gelip tanıma imkânı bulduklarını söyledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder