banner181

Brunei Sultanlığı, Türkiye’ye yatırım yapmak istiyor

13 Ocak 2012 Cuma 17:23
Bu haber 1981 kez okundu

Brunei Milli Eğitim Bakanı ve Brunei Yatırım Ajansı Başkanı Pehin Abu Bakar, Türkiye ve Brunei ilişkilerini geliştirmek ve incelemelerde bulunmak üzere İstanbul’a geldi. Yıllık izninin bir bölümünü geçirmek için Londra’ya giderken...

Brunei Sultanlığı, Türkiye'ye yatırım yapmak istiyor
Brunei Milli Eğitim Bakanı ve Brunei Yatırım Ajansı Başkanı Pehin Abu Bakar, Türkiye ve Brunei ilişkilerini geliştirmek ve incelemelerde bulunmak üzere İstanbul’a geldi.

Yıllık izninin bir bölümünü geçirmek için Londra’ya giderken İstanbul’a uğrayan Bruneili Bakan, 2 gün boyunca başta Sultanahmet olmak üzere çeşitli tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Pasifik Ülkeleri ile Sosyal ve İktisadi Dayanışma Derneği (PASİAD) genel merkezini ziyaret eden Abu Bakar, burada dernek yetkilileri ve dernek üyesi işadamları ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Derneğin çalışmalarını takip ettiğini belirten konuk bakan, Türkiye ile Brunei ilişkilerini geliştirmek istediklerini belirtti. Abu Bakar, “Ülkelerimiz arasında iletişim ve işbirliği artmalı. Farklı alanlarda işbirliği yapabiliriz. İki ülke arasında mesafe uzak ama ulaşım ve işbirliği imkanlarının arttığı günümüzde artık bu mesafelerin bir dezavantajı yok.” dedi.
Gezisinden çok memnun kaldığını ifade eden Bakan Abu Bakar, ilk defa geldiği İstanbul’a hayran kaldığını ve daha fazla gezebilmek için tekrar geleceğini söyledi.

Brunei ya da resmi adıyla Brunei Sultanlığı, Güneydoğu Asya'da Borneo adasında yer alan bir sultanlıktır. 300 bin nüfuslu ülkenin tek komşusu Malezya'dır. Başkenti Bender Seri Begavan olan ülkeyi dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Brunei Sultanı Sultan Hassanal Bolkiah yönetiyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder