banner181
banner210

Ankara'da kar nedeniyle 22 köy yolu kapalı

13 Ocak 2012 Cuma 18:22
Bu haber 1511 kez okundu

Ankara İl Özel İdaresi, 22 köyün yolunu açma çalışmalarına devam ediyor.     Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yağışlı ve soğuk bir döneme girilmesi nedeniyle il özel idaresinin ilçe ve köylerde kar...

Ankara'da kar nedeniyle 22 köy yolu kapalı
Ankara İl Özel İdaresi, 22 köyün yolunu açma çalışmalarına devam ediyor.
    Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yağışlı ve soğuk bir döneme girilmesi nedeniyle il özel idaresinin ilçe ve köylerde kar mücadelesine başladığı belirtildi. Ankara mülki hudutları dahilinde, özellikle köylerde meteorolojik şartlar nedeniyle herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması ve kırsal alanda yaşayan vatandaşların genel hayatını etkileyecek ve mağdur edebilecek bir durumun ortaya çıkmaması bakımından Ankara İl Özel İdaresi tarafından oluşturulan 26 ekipte 26 greyder, 26 kepçe, 45 kamyon 3 kar bıçaklı kamyon ve makine, 226 personel ile kar mücadelesi çalışmalarının sürdürüldüğü vurgulandı. Yollarda aşırı buzlanmalar nedeniyle oluşabilecek kazaları önlemek üzere 50 ton solüsyon (don önleyici ve buz çözücü) ile 20 ton tuzlu karışım stoğunun kullanıldığı belirtildi.
    Ankara'nın özellikle Çubuk, Kızılcahamam, Polatlı, Haymana, Şereflikoçhisar ve Nallıhan ilçelerinde Ankara İl Özel İdaresi'nin çok sayıdaki iş makineleri ve personeli ile son iki gün içinde 987 köyde 7 bin 796 km köy yolunda kar mücadelesi yapıldığı, yüksek kesimlerde bulunan 22 kapalı köy yolunun açılması çalışmalarının halen sürdürüldüğü bildirildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder