banner181

Ukrayna’nın Lviv şehri geleceğin 10 şehri arasında

13 Ocak 2012 Cuma 14:02
Bu haber 896 kez okundu

Ukrayna’nın Avrupa’ya açılan kapısı Lviv şehiri, Financial Times tarafından yaptırılan bir araştırmada geleceğin 10 şehri arasına girdi. Avrupa’nın en parlak geleceğe sahip şehirlerin belirlenmesi amacıyla yapılan analizde Lviv, yabancı...

Ukrayna'nın Lviv şehri geleceğin 10 şehri arasında
Ukrayna’nın Avrupa’ya açılan kapısı Lviv şehiri, Financial Times tarafından yaptırılan bir araştırmada geleceğin 10 şehri arasına girdi.

Avrupa’nın en parlak geleceğe sahip şehirlerin belirlenmesi amacıyla yapılan analizde Lviv, yabancı yatırımcıları cezp etme ve yatırımların en etkin şekilde hayata geçirilişi kriterlerinde birçok şehri geride bıraktı.
Araştırma sonuçlarının değerlendiren, Lviv İl Meclisi Dış Ekonomik İlişkiler ve Yatırım Yönetimi Dairesi Başkanı Serhiy Kıral; “Bu, yatırımların tasarımı ve gerçekleşmesi amacıyla Lviv için seçtiğimiz yolun doğruluğunu gösteriyor. Böyle bir araştırmanın uluslararası düzeyde yapılmış olması yatırımcıların Lviv’i daha çok tercih edeceği anlamına geliyor. Çünkü yabancı yatırımcılar böyle uluslararası araştırmalara itibar eder” dedi.

Lviv İl Meclisi Basın ve Halkla İlişkiler dairesi, Lviv şehri temsilcilerinin ödülleri verilmek üzere 6-9 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek Uluslararası Yatırım ve Emlak Piyasası Fuarı Mipim 2012’ye davet edildiğini bildirdi.

Öte yandan Türk Hava Yolları’nın, İstanbul-Lviv-İstanbul tarifeli seferleri 27 Temmuz 2009’da başlamıştı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder