banner181

banner213
banner210

BDP operasyonlara ateş püskürüyor

13 Ocak 2012 Cuma 12:28
Bu haber 1489 kez okundu

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, dokunulmazlığı olan bir milletvekilinin evinde arama yapılamayacağını belirterek, "Ankara’nın göbeğinde eşkıyalık yapılıyor" dedi.

BDP operasyonlara ateş püskürüyor
BDP’li Kaplan, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana’nın evinin basılıp arama yapılmasını eleştirdi. Bir milletvekilinin evi basılıp bu şekilde dokunulmazlık deliniyorsa bunun millet iradesinin hiçe sayılması anlamına geldiğini savunan Kaplan, "Ankara’nın göbeğinde hukuksuzluk, zorbalık, eşkıyalık yapılıyor" dedi. Yapılan uygulamanın kan davası gütmek anlamına geldiğini, en faşist dikta rejimlerini aratmadığını savunan Kaplan, Meclis Başkanı ve diğer siyasi partilerin tavırlarını hep birlikte göreceklerini kaydetti.

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ise arama haberini aldıktan sonra Meclis Başkanı Cemil Çiçek’i arayarak bilgi verdiğini, Çiçek’in de İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile görüşeceğini söylediğini aktardı.

Baydemir'den baskın açıklaması
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir operasyonla ilgili twit attı. Reklam Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Twitter'da yaptığı açıklamada ''Belediyemize ait Aram Tigran konservatuarı basıldı. Bağlama, darbuka, keman, piyano, def vb suç aletlerinin buluduğu merkezimiz aranıyor'' diye yazdı.Kaynak : Milliyet
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder