banner181

banner213
banner210

Bursaspor taraftarları, yasaların sadece kendilerine uygulandığını düşünüyor

13 Ocak 2012 Cuma 10:09
Bu haber 1006 kez okundu

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş maçı öncesi çıkan olaylar sebebiyle ceza alan Bursaspor taraftarları, cezaların sadece kendilerine uygulandığından şikayet etti. Maçlardan men cezalarının bir an önce kaldırılmasını isteyen taraftarlar, tribünlere...

Bursaspor taraftarları, yasaların sadece kendilerine uygulandığını düşünüyor
Geçtiğimiz sezon Beşiktaş maçı öncesi çıkan olaylar sebebiyle ceza alan Bursaspor taraftarları, cezaların sadece kendilerine uygulandığından şikayet etti. Maçlardan men cezalarının bir an önce kaldırılmasını isteyen taraftarlar, tribünlere geri dönmek istediklerini söylediler.
    Yeni spor yasası ile fair play çerçevesinde Bursaspor’a destek amaçlı toplantı düzenlendi. Toplantıya, Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Kadri Şankaya, Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı, dernekler ve taraftarlar katıldı.
    Yapılan toplantının önemine dikkat çeken Kadri Şankaya, Bursaspor’un fair play şampiyonu bir kulüp olduğunu belirterek, bu sene bu konuda kötü bir sınav verdiklerini kaydetti. Herkesin Bursaspor’un başarısı için dikkatli olmasını isteyen Şankaya, yeniden fair play şampiyonluğu istedi.

    TARAFTARLAR SADECE BURSASPOR MAÇINDA YASAKLI
    Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ise Bursaspor’un başarısı için her birlikte hareket etmek gerektiğini ifade etti. Bazı taraftarların kendilerine gelerek yasalar ve aldıkları cezalarla ilgili sorular sorduğunu hatırlatan Kahya, şöyle konuştu:
    “Taraftarlar, Bursaspor’un oynayacağı maçlarda ve antrenmanlarda yasaklılar ama başka maçlara gitmelerine bir engel yok. Bursaspor maçlarında ise maçtan önce ve bir saat sonra yeniden imza vermek zorundalar. Bunu yapmayanlar en az 25 gün olmak üzere para cezası ile cezalandırılıyor. Bir günlük ceza 20 TL ile 100 TL arası.”
    Kahya, yasada yapılan yeni düzenleme ile cezalarda da indirime gidildiği bilgisini verdi.
    Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı da yapılan toplantıların önemine işaret ederek, yönetim olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.

    KURTULAN: BİZ NEDEN CEZA ALDIK
    Cezalı tribün liderlerinden Selim Kurtulan ise taraftarlar olarak yaşadıkları sıkıntılar dile getirdi. Kurtulan, polisin verdiği bir tebligatla maçlara giremediklerini belirterek, tebligatın mantıksız olduğunu ifade etti.
    Aynı tebligatın 200 kişide olduğunu aktaran Kurtulan, bunun yanlış bir tebligat olduğunu savcıların da kabul ettiğini savundu. Kurtulan, şunları dile getirdi:
    “Biz neden ceza aldık. Spordan şiddetten yargılanmıyoruz ama ceza alıyoruz. Bütün arkadaşlarımız bunu anlamış değil. Bunda sürede yok yani. Mahkeme 8 sene bitmezse biz 8 sene maçlara giremeyecek miyiz? Bunu bana biri çıksın açıklasın.”

    GÜZELSÖZ: BEŞİKTAŞ MAÇINDAN SONRA PARAMPARÇA OLDUK
    Bursaspor Teksas Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz de yasaların sadece Bursaspor’a uygulanmasından şikayet etti. Güzelsöz, şöyle konuştu:
    “Futbolda şiddet yasası çıkartılıyor, meclise gelmeden biz İnönü’de saldırıya uğruyoruz, arkadaşlarımız bıçaklanıyor,ölümden dönüyorlar. Bu yasa meclisten çıkartılıp kanunlaştırılıyor. Beşiktaş maçına kadar yasa kullanılmıyor, bu maçta bize karşı kullanıldı. 4 ay ceza evinde kaldık. Bundan sonrada ne olacağı belli değil. Pek bir umudumuz yok açıkçası. Bugün kadar biraz umudumuz var dı ama bu günden sonra o da yok oldu.”
    Okulda, tribünde şiddet görerek büyüdüklerini ve kendilerinin de şiddet uyguladığını belirten Güzelsöz, “Ama istedik ki bu saatten sonra bunlar böyle gitmesin, bir takım ortamlara girelim. Ne yöneticilerden bir şey istedik ne başkasından. Tribünler olarak bir araya gelmeye çalıştık. Bir neticede aldık. Taraftarlar Birliği oluşturduk, kurumla kurduk, kendi yağımızla bir şeyler yaptık, dernekler kurduk, birliktelikler oluşturduk.
    Bir şeyler başardık taki Beşiktaş maçına kadar. Beşiktaş maçından sonra biz paramparça olduk. Bursaspor tribünleri mahvoldu. Birileri de kına yaktı. Tribünlerin bitirmek için herkes elinden geleni yaptı. Kimse kendi şehrinin çocuklarına sahip çıkmadı.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder