banner181

Manila Belediye Başkanı, şehrin anahtarını Türk işadamlarına verdi

13 Ocak 2012 Cuma 11:00
Bu haber 641 kez okundu

Filipinler’in başkenti Manila’nın Belediye Başkanı Alfredo Lim, ülkesinde yaptığı çalışmalardan dolayı şehrin temsili anahtarını Türk işadamlarına verdi. Filipinler Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası (TCCP), Filipinler Odalar Borsalar...

Manila Belediye Başkanı, şehrin anahtarını Türk işadamlarına verdi
Filipinler’in başkenti Manila’nın Belediye Başkanı Alfredo Lim, ülkesinde yaptığı çalışmalardan dolayı şehrin temsili anahtarını Türk işadamlarına verdi.

Filipinler Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası (TCCP), Filipinler Odalar Borsalar Birliği (PCCI) ile Manila’da iş forumu düzenledi. Foruma Türkiye’nin Filipinler Büyükelçiliği Ticari Ateşesi İmran Er, TCCP Başkanı İrfan Karabulut, Filipinler’deki Türk okulları Genel Müdürü Malik Gencer, Pasifik Diyalog Vakfı Başkanı Ferhat Kazkondu, Bolu Sanayici İşadamları Derneği üyeleri, Mardin Sanayici İşadamları Derneği üyeleri ve Türk işadamları katıldı. Filipinler tarafından ise foruma Filipinler Ekonomi Bakanı Cayetano Paderangga, Filipinler Enerji Bakanı Jose Rene Almendras, Filipinler Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Atty Miguel Varela, üst düzey bürokratlar ve 200’ye yakın Filipinli işadamı iştirak etti.

PCCI, forumda Filipinler’deki ticari fırsatlar ile ilgili sunum yaptı. TCCP Başkanı İrfan Karabulut da forumda yaptığı konuşmada Filipinler ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin her geçen gün arttığını söyledi. Karabulut, “Türkiye 2011 yılı için 138 milyar dolarlık ihracat rekorunu kırarken, biz de bu rekora destek olarak Filipinler ile Türkiye arasındaki ticareti 300 milyon dolara yaklaştırdık.” dedi.

Forumda sonra işadamları yemekte buluşurken, daha sonra ise Türk ve Filipinli işadamları arasında ortaklık anlaşmaları imzalandı.

Programdan sonra taraflar karşılıklı hediye takdiminde bulundu. Hediyeleşme sonrası ise Manila’nın Belediye Başkanı Alfredo Lim, ülkesinde yaptığı çalışmalardan dolayı şehrin temsili anahtarını Türk işadamlarına verdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder