banner181

Çocuk hakları temsilcileri Amasya Valisi Öz’e rapor verdi

12 Ocak 2012 Perşembe 21:19
Bu haber 1023 kez okundu

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHCEK) ortaklığında 1999 yılından itibaren yürütülen Çocuk Hakları Tanıtımı ve Yaygınlaştırılması Kampanyası kapsamında Amasya ilini...

Çocuk hakları temsilcileri Amasya Valisi Öz'e rapor verdi
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHCEK) ortaklığında 1999 yılından itibaren yürütülen Çocuk Hakları Tanıtımı ve Yaygınlaştırılması Kampanyası kapsamında Amasya ilini temsilen bir kız, bir erkek çocuk ve bir yetişkin temsilci Amasya Valisi Abdil Celil Öz’e faaliyet raporu sundu.
Amasya Çocuk Hakları Komitesi Temsilcilerinden Beyzanur Uğur, yaptığı açıklamada şu ana kadar 400 çocuğa eğitim verdiklerini, bu eğitimlerin amacının çocukların kendi haklarının neler olduğunu bilmeleri, gerektiğinde kendilerini savunabilmeleri ve kendilerine olan özgüvenlerini sağlamak amacıyla bu eğitimleri verdiklerini ifade etti.
Amasya Valisi Abdil Celil Öz de konuşmasında toplumun artık küçük yaşlardan itibaren bilinçlendiğini ve bu bilinçlenmelerin ülkenin yerel ve genel yönetiminde işleri kolaylaştırdığını belirtti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder