banner181

Oğlunun formasını koklayıp bağrına bastı

12 Ocak 2012 Perşembe 11:17
Bu haber 1535 kez okundu

Antalya’da otobüslerinin uçuruma yuvarlanması sonucu 2 oyuncusunu kaybeden Keşanspor futbolcuları ve yöneticileri, kazada hayatını kaybeden futbolcuları Can Çetinkaya’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kazazede futbolculardan aldığı...

Oğlunun formasını koklayıp bağrına bastı
Antalya’da otobüslerinin uçuruma yuvarlanması sonucu 2 oyuncusunu kaybeden Keşanspor futbolcuları ve yöneticileri, kazada hayatını kaybeden futbolcuları Can Çetinkaya’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kazazede futbolculardan aldığı oğlunun formasını koklayıp bağrına basan anne Yeter Çetinkaya, uzun süre gözyaşı döktü.
Antalya yolunda meydana gelen kazada; Can Çetinkaya ve Güner Yıldız isimli oyuncular hayatını kaybederken, kafiledeki diğer futbolcular ve bazı yöneticiler de yaralanmıştı. Hastanede tedavileri devam ettiği için Can Çetinkaya’ın cenazesine gelemeyen Keşanspor kafilesi, taburcu olmalarının ardından Çetinkaya ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kaza sırasında otobüste bulunan kadro ile Çetinkaya ailesinin Kartal’daki evine gelen kafile, Can Çetinkaya’nın annesi Yeter Çetintaya ve babası Rahmi Çetinkaya’ya teker teker başsağlığı dileklerinde bulundu. Oğlunun takım arkadaşlarını karşısında gören anne ve baba Çetinkaya, oyunculara sarılarak gözyaşlarına boğuldu. Futbolcular bir yandan acılı anne ve babayı teselli etmeye çalışırken, bir yandan da gözyaşlarına hakim olamadı.
Futbolcuların anne ve baba ile bir süre dertleşip sohbet etmelerinin ardından anne Yeter Çetinkaya’ya Can Çetinkaya’nın 57 numaralı forması bir takım arkadaşı tarafından teslim edildi. Formayı eline alan anne Yeter Çetinkaya, oğlunun son kez giydiği formayı uzun süre koklayarak bağrına bastı.
Cihan’ın sorularını cevaplayan Keşanspor Kulübü Başkanı Sadi Kuru, acılarının büyük olduğunu söyledi. Kuru, “Can kardeşimizin cenazesine takımın hastanede olması nedeniyle gelememiştik. Bu nedenle bugün kaza sırasında otobüste bulunanlar ile başsağlığına geldik.” diye konuştu.
Hala kazanın şaşkınlığı içerisinde olduklarını söyleyen takım kaptanı Yaver Varol da, “Can ailemizden biriydi, biz bir aileydik. Hiç bir şeyden tat alamıyoruz, hala kendimize gelemedik. Bundan sonra Can ve Güner kardeşimiz için mücadele edeceğiz.” dedi. Kazanın hemen öncesi ile ilgili hatırladıklarını anlatan Varol, her şeyin çok iyi gittiğini sonra bir anda kazanın meydana geldiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Otobüsün içerisi çok gürültülü ve neşeliydi, şoförümüz de uykulu görünmüyordu. Bir anlık dalgınlık olduğunu düşünüyorum.”
Yaklaşık bir saat süren ziyaretin ardından Keşansopor kafilesi Can Çetinkaya’nın mezarını da ziyaret etti.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder