banner181

banner213
banner210

Otomobillerin lastiklerini parçalarken kameraya yakalandılar

12 Ocak 2012 Perşembe 13:12
Bu haber 1172 kez okundu

Çalıştığı barda işine son verilen genç, bir iki arkadaşını da yanına alarak işten çıkartılmanın acısını vatandaşın malına zarar vererek çıkartmaya çalıştı. Genç, tam bu sırada önleyici hizmetler şube müdürlüğü ekiplerince...

Otomobillerin lastiklerini parçalarken kameraya yakalandılar
Çalıştığı barda işine son verilen genç, bir iki arkadaşını da yanına alarak işten çıkartılmanın acısını vatandaşın malına zarar vererek çıkartmaya çalıştı. Genç, tam bu sırada önleyici hizmetler şube müdürlüğü ekiplerince kıskıvrak yakalandı.
Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da işinden çıkartılan genç, işten çıkartılmasının acısını vatandaştan çıkarmaya kalkınca Hatay Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Gençlerin işsizlik öfkesini vatandaşa ait araçlardan çıkartması güvenlik kameralarına yakalandı.
İddiaya göre çalıştığı barda işine son verilen A.Ç. (20), kendisini işten çıkartan patronuna kızıp, arkadaşları A.K.(17) ve E.A. (17) ile birlikte park halindeki otomobillerin lastiklerini bıçaklamak sureti ile işsiz kalmasının acısını vatandaştan çıkartmaya kalktı.
Üç gecede 20’den fazla aracın lastiklerini ellerindeki bıçaklarla patlatarak vatandaşa maddi kayıp yaşatan üç kafadarın peşine şikayetlerin artması üzerine polis düştü.
İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ın koordinesinde harekete geçen Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri, A.Ç. ve arkadaşları, A.K. ve E.A.’nın kimliklerini lastikleri parçalanan mahallelerde bulunan çeşitli iş yerlerine ait güvenlik kamera kayıtlarının yardımı ile tespit etti.
Güvenlik kameralarına iş üstündeyken yakalandıklarının farkında olmayan üç kafadar, yine vatandaşların araçlarına zarar verirlerken, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandılar.
Antakya Devlet Hastanesinde sağlık muayenesinden geçirilen üç kafadarın hakkında, Vatandaşın malına zarar vermek suçundan işlem yapılarak adliyeye sevk edildiler.
Olaydan sonra bir açıklama yapan Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, vatandaşın mal ve can güvenliği için teşkilatının 24 saat boyunca canla başla görev yaptığını belirterek, “Suç ve suçlularla mücadelemiz 7/24 devam edecek. Çünkü vatandaşın huzuru bizim mutluluğumuzdur” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder