banner181

BJK Plaza'daki 2 kafeteryada yangın

12 Ocak 2012 Perşembe 05:20
Bu haber 1244 kez okundu

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün de içinde bulunduğu BJK Plaza'da 2 kafeterya alev alev yandı. 3 ayrı itfaiye grubu yangını güçlükle söndürebildi. Kafeteryada sanayi tüplerinin bulunduğu bilgisi paniğe yol açtı. Bitişikteki rezidansta...

BJK Plaza'daki 2 kafeteryada yangın
Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün de içinde bulunduğu BJK Plaza'da 2 kafeterya alev alev yandı. 3 ayrı itfaiye grubu yangını güçlükle söndürebildi. Kafeteryada sanayi tüplerinin bulunduğu bilgisi paniğe yol açtı. Bitişikteki rezidansta bulunanlar da bu sebeple tahliye edildi. Eski Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili de yangın çıktıktan sonra rezidanstan ayrılanlar arasındaydı. Bilgili bir ciple yangın mahallinden ayrıldı. Bilgili'nin korumaları basın mensuplarına tepki gösterdi.
Edinilen bilgiye göre, Süleyman Seba Caddesi üzerinde bulunan BJK Plaza'daki Al Jamal ve Beyrut isimli 2 kafeterya, saat 03.00 sıralarında yanmaya başladı. Bir anda yükselen alevler plastik levhaları ve ahşap sütunları sardı. Alevleri gören vatandaşlar itfaiye ekiplerine ve polise ihbarda bulundu. Yangın mahalline Beşiktaş, Seyrantepe ve Mecidiyeköy itfaiye grupları sevk edildi. İtfaiye ekipleri kısa sürede söz konusu adrese gelerek yangına müdahale etti ancak yangını kontrol altına almak kolay olmadı. Kafeteryada sanayi tüplerinin bulunduğuna ilişkin bilgi çevrede paniğe neden oldu. Vatandaşlar yangın mahallinden uzaklaştırıldı. Kafeteryanın bitişiğindeki rezidansta kalanlar da tahliye edildi. Rezidansta bulunan Eski Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili de yangın çıkınca olay yerini terk etti. Bilgili’nin korumaları ve çevresindekiler basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalıştı.
İtfaiye ekipleri yangını yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından kontrol altına aldı. Yangın sonrası kafeterya tamamen kullanılamaz hale geldi. Rezidans ise kısmen hasar gördü. Kafeterya bahçesindeki ağaçlar da yangından nasibini aldı. Yangının söndürülmesinden sonra çevre binalarda yaşayan ve alevlerin evlerine sıçramasından korkan vatandaşlar da rahat bir nefes aldı. İtfaiye ekiplerinden bilgi alan ve olay yerinde inceleme yapan polis yangınla ilgili soruşturma başlattı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder