banner181

Hollanda'da eyalet meclisindeki Türk kökenli vekil Mustafa Bal görevine başladı

11 Ocak 2012 Çarşamba 19:11
Bu haber 713 kez okundu

Hollanda'nın Güney Hollanda Eyaletinde Hristiyan Demokratlar Birliği’nden (CDA) boşalan bir üyenin ardından Güney Hollanda Eyalet Meclis üyeliğine getirilen Türk kökenli Mustafa Bal yemin ederek görevine başladı. Güney Hollanda Eyalet Valisi...

Hollanda'da eyalet meclisindeki Türk kökenli vekil Mustafa Bal görevine başladı
Hollanda'nın Güney Hollanda Eyaletinde Hristiyan Demokratlar Birliği’nden (CDA) boşalan bir üyenin ardından Güney Hollanda Eyalet Meclis üyeliğine getirilen Türk kökenli Mustafa Bal yemin ederek görevine başladı. Güney Hollanda Eyalet Valisi Jan Franssen, CDA Eyalet Meclis Üyesi Mustafa Bal’ın meclis üyeliğini kabul ederek kendisini tebrik etti.
    Mustafa Bal tören sonrasında yemin dererek göreve başlamasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Bal “Bundan sora hem Hollanda Kraliyet ordusunda, hem de siyasette aktif olacağım. Çevre ve ulaştırma komisyonlarında görev yapacağım. Siyasette ilerlemeye çalışacağım. Kendim aynı zamanda Hollanda Ordusunda askeri sendika başkanıyım. İleride Hollanda Parlamentosun da milletvekili olarak görev yapmak istiyorum.” dedi.
    Türk kökenli seçmenleri de unutmayacağını belirten Mustafa Bal, “Partim Müslüman kökenli biri olarak beni kabullendi. İbadetlerimi hem Hollanda Kraliyet Ordusu’nda, hem de Hıristiyan Demokratlar Birliği Partisi içinde rahatlıkla yapabiliyorum.” diye konuştu.
    2 Mart 2011 tarihinde Hollanda’nın en büyük eyaletinden bir olan Güney Hollanda Eyaletinde CDA’dan 9’uncu sıradan aday gösterilen ve seçilemeyen Mustafa Bal, aynı partiden olan bir meslektaşından boşalması sonucu meclis üyeliğine getirildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder