banner181

Cemalettin Sarar: Türkiye çağ atladı, 2012'de ekonomi daha güzel olacak

11 Ocak 2012 Çarşamba 15:41
Bu haber 721 kez okundu

Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, 2012 yılının Türkiye ekonomisi açısından geçtiğimiz yıllara oranla çok daha güzel geçeceğini söyledi. "Ekonomi daha güzel olacak, hiç merak etmeyin" diyen Sarar, Türkiye...

Cemalettin Sarar: Türkiye çağ atladı, 2012'de ekonomi daha güzel olacak
Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, 2012 yılının Türkiye ekonomisi açısından geçtiğimiz yıllara oranla çok daha güzel geçeceğini söyledi. "Ekonomi daha güzel olacak, hiç merak etmeyin" diyen Sarar, Türkiye ekonomisinin artık sadece hububata dayalı olmadığını, Türkiye'nin sanayi devi olduğunu vurgulayarak, "Şimdi Türk şirketleri dünyaya ürün üretiyor. Ürettikleri ürünlerle meydan okuyorlar. Bundan güzel bir şey var mı? Hiç merak etmeyin, 2012 yılı çok güzel geçecek. Bize düşen birlik ve beraberlik içerisinde sevgiyle Türkiyemizi Eskişehirimizi dünya markası yapmamız lazım." diye konuştu.
    Eskişehir'deki basma fabrikasını gazetecilere gezdiren İşadamı Cemalettin Sarar, Türkiye ekonomisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
    Türkiye'de, dünyada iş yapmak isteyene ticaretin serbest olduğunu anlatan Sarar, küçük esnafı bayilik yöntemiyle marka satın alarak, korkmadan iş yapmaları tavsiyesinde bulundu.

    İŞ YAPMAK İSTEYENE TİCARET SERBEST
    "Mesela bizim Türkiye genelinde tekstil mağazalarımız var. Bana kimse (buraya niye mağaza açıyorsun) diye sormuyor" ifadesini kullanan Sarar, küçük bir terzi dükkanından mağazalar zinciri ve marka oluşturduklarını kaydetti. Sarar şöyle dedi:
    "Türkiye'nin birçok iline, dünyanın değişik ülkelerine gittim mağazalar açtım. Büyük alış ver merkezlerinin içinde mağazalar kurdum. Kimse bize (kardeşim niye geldin, niye gittin) demiyor. Ticaret serbest arkadaşlar. Ticarette gidin marka alın. Mesela biz, markamızı bayilere de veriyoruz. Türkiye’de gördüğünüz bütün markalar bayilikte veriyor. Onun için ticarette korkmamak lazım, cesaretli olmak lazım. Önümüz açık."
    2012 yılında karamsar olmamak gerektiğini, eğer karamsarlık varsa bunu da kaldırmak gerektiğinin altını çizen Sarar, "Türkiye ekonomisi çok daha güzel olacak. Bunda tereddüt etmeyin. Çünkü Türkiye'nin ekonomisi artık hububata dayalı değil. Eskiden Türkiye'de kiremit fabrikaları un fabrikaları vardı. Eskiden giderdik, esnaf bize sorardı, (bereket var mı?) diye. Şimdi artık bereket sormuyorlar. Bölgede (sanayi, üretim var mı, satış var mı?) diye soruyorlar." ifadesini kullandı.

    BİZE DÜŞEN BİRLİK, BERABERLİK VE SEVGİ İÇERİSİNDE TÜRKİYE'Yİ MARKA YAPMAKTIR
    Artık Türkiye'nin sanayi ülkesi, sanayi devi olduğunu vurgulayan Sarar şöyle konuştu: "İnşallah zamanı gelecek uçakta yapacağız. Çok şükür otomobil, makine yapıyoruz. Bunun için Türkiye'nin önü açık. Komşularımızla, dünya ülkeleriyle de ilişkilerimiz iyi. Türkiye Cumhuriyeti'ni kıskananlar kötü ruhlu insanlar. Kötü ruhlu olduğu için bizleri kıskanıyorlar. Çünkü Türkiye çağ atladı. Türkiye şimdi birinci ligde oynuyor. Sanayimizde birinci ligde oynuyoruz. Türk şirketleri dünyaya ürün üretiyor. Ürettikleri ürünlerle meydan okuyorlar. O ürünler ABD'de çalışıyor. ABD ne diyor (aman ha o firmalara bir şey olmasın. O makineler, firmalar bize lazım.) Bundan güzel bir şey var mı? Hiç merak etmeyin 2012 yılı çok güzel geçecek. Sanayinin her dalında Türkiye çağ atladı. Onun için bizlerin birlik ve beraberlik içerisinde, sevgiyle Türkiye’mizi Eskişehir’imizi dünya markası yapmamız lazım. Bize düşen budur. İşte sarar bunun örneğidir."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder