banner181

Batman’da üretim yapan meyve suyu fabrikası kapasite artırıyor

11 Ocak 2012 Çarşamba 17:21
Bu haber 841 kez okundu

Batman Organize Sanayi Bölgesi'nde üretim yapan Günsu Meyve Suyu Fabrikası, 7 bin koli üretim kapasitesini 24 bin koliye çıkarmayı hedefliyor.    Organize Sanayi Bölgesi'nde, 5 bin metrekare alan üzerine kurulu, 2 bin 500 metrekare...

Batman'da üretim yapan meyve suyu fabrikası kapasite artırıyor
Batman Organize Sanayi Bölgesi'nde üretim yapan Günsu Meyve Suyu Fabrikası, 7 bin koli üretim kapasitesini 24 bin koliye çıkarmayı hedefliyor.
    Organize Sanayi Bölgesi'nde, 5 bin metrekare alan üzerine kurulu, 2 bin 500 metrekare kapalı alanda üretim yapan Günaydın Toptan Gıda Paz. Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Subat Günaydın, fabrikada 7 uzman eleman, mühendisler, pazarlama ve muhasebe sisteminin de dahil olduğu, toplam 31 personelin görev yaptığını belirtti.    
    'Meygün Aromalı İçecek' olarak müşteriye sunulan ürünün, kısa süre içinde tanınmış bir marka haline gelindiğini ifade eden Günaydın, bir ay içinde üretimine başlayacakları Günsu 1000 ml. ve 200 ml. meyve suyu çeşitlerinin üretimi ile istihdamı artırmayı planladıklarını ifade etti.
    Türkiye'de şu an 42 ilde bayilikleri bulunduğunu, bunu 81 ilin tamamına yaymak için çalıştıklarını belirten Günaydın, tüketimden üretime yönelerek, ilde bu tür istihdam alanlarının artırılmasına katkı sağladıklarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
    Diğer yatırımcılara da kılavuzluk yaptıkları inancında olduklarını belirten Günaydın, “Başarının kaynağı, başarılı olunacağına olan inançtır. Her şeyden önce inanmak gereklidir. İnanmasak bugün bu noktada olamazdık.” dedi.
    Organize Sanayi Bölgesi'nde üretim yapan Günsu Meyve Suyu Fabrikası'nı, yürütme kurulu üyeleri ile birlikte ziyaret eden Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Salih Yıldız ise her başarılı yatırımın Batman’a daha çok yatırımcı çekeceğine dikkat çekti.
    Bu tesisin de örnek tesislerden biri olduğuna işaret eden Yıldız, bu tür yatırımcılara her konuda yardımcı olmak istediklerini belirterek, ilde istihdamın artmasıyla birlikte refah ve kültür seviyesinin artacağına vurgu yaptı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder