banner181

banner213
banner210

'İbiş'in Rüyası' Karaman'da sahnelendi

11 Ocak 2012 Çarşamba 12:25
Bu haber 2319 kez okundu

Karaman Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün düzenlediği ve Konya Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahneye konulan 'İbiş’in Rüyası' adlı tiyatro oyunu Piri Reis Kültür Merkezi'nde izleyiciyle buluştu. Oyunu Belediye Başkanı Kâmil...

'İbiş'in Rüyası' Karaman'da sahnelendi
Karaman Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün düzenlediği ve Konya Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahneye konulan 'İbiş’in Rüyası' adlı tiyatro oyunu Piri Reis Kültür Merkezi'nde izleyiciyle buluştu. Oyunu Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu ve eşi Hilal Uğurlu, Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi ve protokol üyeleri de izledi.
    Uzun zamandır Karaman’da böylesine güzel bir Tiyatronun sahne almadığını belirten Başkan Kamil Uğurlu, başta eserin yazarı olmak üzere oyuncular ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Uğurlu, oyunun Cumhuriyetin ilk yıllarında batı tiyatrosu akımının karşısında ayakta kalmaya çalışan geleneksel tiyatro anlayışını inatla sürdüren Nahit’in tiyatrosunda geçtiğini belirterek, “Cumhuriyetimizin ilk sahne önünde ve arkasında yaşam mücadelesi veren Nahit, bütün hayatını tiyatrosuna adamıştır." dedi.
    Uğurlu, tiyatronun ardından oyunculara belediyenin kültür yayınlarından çeşitli eserler hediye etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder