banner181

Kapalıçarşı'da 500 polisle 'Taklit' operasyonu

11 Ocak 2012 Çarşamba 17:33
Bu haber 2069 kez okundu

Kapalıçarşı'da, tanınmış firmaların ürünlerinin taklitleri sattıkları tespit edilen adreslere eş zamanlı yapılan operasyonda el konulan kamyonlar dolusu ürünler emniyete götürüldü. Baskın sırasında çok sayıda kişinin de gözaltına...

Kapalıçarşı'da 500 polisle 'Taklit' operasyonu
Kapalıçarşı'da, tanınmış firmaların ürünlerinin taklitleri sattıkları tespit edilen adreslere eş zamanlı yapılan operasyonda el konulan kamyonlar dolusu ürünler emniyete götürüldü. Baskın sırasında çok sayıda kişinin de gözaltına alındığı bildirildi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Kapalıçarşı'da taklit ürünlerin satıldığı ihbarını alınca harekete geçti. Daha önceden belirlenen adrese gittiklerinde taklit ürünleri bulamayan ekipler adliyede görevli bazı memurları ve dükkan sahiplerini teknik takibe aldı. Ardından yaklaşık 500 polis ile Kapalıçarşı'ya operasyon düzenlendi. Önceden belirlenen 137 adrese giren polisler taklit ürünlere el koydu.
Dükkanlarda arama yapan polis, ünlü firmaların ürünlerinin taklitleri olan çanta, saat ve eşarpları çuvallara koyup kamyonlarla emniyete götürdü. Aralarında adliye çalışanlarının da bulunduğu 94 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder