banner181

Muş’ta kapalı köy yolları açılıyor

11 Ocak 2012 Çarşamba 16:18
Bu haber 1016 kez okundu

Muş'ta kar yağışı sebebiyle kapalı olan merkeze bağlı 10, Varto ilçesine bağlı 30 köy yolunun açılması için ekiplerin çalıştığı belirtildi.    İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Şeyhmus Yentür, açıklamasında,...

Muş'ta kapalı köy yolları açılıyor
Muş'ta kar yağışı sebebiyle kapalı olan merkeze bağlı 10, Varto ilçesine bağlı 30 köy yolunun açılması için ekiplerin çalıştığı belirtildi.
    İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Şeyhmus Yentür, açıklamasında, Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı 10, Varto ilçesine bağlı 30 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu belirtti. Yentür, ekiplerin yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini, bu akşama kadar ulaşıma kapalı olan köy yollarının tamamının açılacağını söyledi.
    Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan 123 köy yolunun 83'ü ulaşıma açılırken, kapalı olan 40 köy yolunun açma çalışmaları devam ediyor. Karayollarında ise ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını belirten Karayolları 113. Şube Şefliği yetkilileri, ekiplerin yüksek kesimlerde yol genişletme çalışmalarına başladıklarını belirtti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder