banner181

Çorlu, 2 yeni spor tesisine kavuşuyor.

11 Ocak 2012 Çarşamba 16:20
Bu haber 881 kez okundu

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, Çorlu Belediyesi tarafından yapımına başlanan 2 yeni spor tesisi tamamlanma aşamasına geldi. Tekirdağ yolu üzerinde yapılan Şehir Stadı ile Sağlık mahallesinde yapılan futbol sahasındaki çalışmalar tamamlandı....

Çorlu, 2 yeni spor tesisine kavuşuyor.
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, Çorlu Belediyesi tarafından yapımına başlanan 2 yeni spor tesisi tamamlanma aşamasına geldi. Tekirdağ yolu üzerinde yapılan Şehir Stadı ile Sağlık mahallesinde yapılan futbol sahasındaki çalışmalar tamamlandı.
    Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan yaptığı açıklamada, ''Çorlu Belediyesi Şehir Stadyumu'nda 20 bin 193 m² alan üzerinde 7 bin 810 m² suni çim kaplamalı futbol sahası yapıldı. Seyirci ve taraftarlar için 2 bin 256 kişilik çift taraflı tribün kuruldu.'' dedi.
    Aynı tesisin içerisinde 609 m² alana sahip 2 katlı binada soyunma odaları ve sosyal tesisin bulunduğunu belirten Çolpan, ''Yüklenici firma tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Çorlu Belediyesi Şehir Stadyumu tamamlanma aşamasına geldi. Stadyumdaki çalışmaların tamamlanmasıyla birilikte aydınlatma ve çevre düzenlemesi yapılacak. Şehir Stadyumu hizmete girdikten sonra yerel kulüpler ve köy takımları maçlarını burada yapacak.'' diye konuştu.
    Sağlık mahallesinde yapılı tamamlanan futbol sahası hakkında da bilgiler veren Çolpan, ''Sağlık mahallesinde yapımını tamamladığımız futbol sahası 2 bin 400 m². Burada, hakem ve soyunma odalarının bulunduğu 129 m² prefabrik bina bulunuyor. Gençlerimiz bu sahada maç yapmaya başladı. Çorlu’da sporun gelişmesine ve yeni sporcuların yetişmesine yönelik çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek." açıklamasını yaptı.
    Çorlu Belediyesi daha önce de Çırak Bayırı üzerinde bulunan futbol sahasını yeniden düzenleyerek gençlerin kullanımına sunmuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder