banner181

Kesk'ten 'Sendika Yasası' protestosu

11 Ocak 2012 Çarşamba 17:02
Bu haber 1351 kez okundu

Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) İstanbul Şubesi üyesi grup, Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan 4688 sayılı sendikalar yasasını protesto etti. Eylemciler yasanın tekrar düzenlenmesi için milletvekillerine ve ilgili komisyona faks gönderdi....

Kesk'ten 'Sendika Yasası' protestosu
Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) İstanbul Şubesi üyesi grup, Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan 4688 sayılı sendikalar yasasını protesto etti. Eylemciler yasanın tekrar düzenlenmesi için milletvekillerine ve ilgili komisyona faks gönderdi.
Galatasaray Meydanı'nda toplanan grup, “Sahte Sendika Yasasına Hayır”, “Devlet Güdümlü Sendika Olmayacağız” şeklinde pankart ve dövizler açtı. Grup, “Sahte sendika yasasına hayır”, “Toplu sözleşme hakkımız grev silahımız” şeklinde slogan attı.
Grup adına açıklamayı KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen 1 No'lu Şube Başkanı Barış Uluocak yaptı. Uluocak, “Toplu sözleşmelere aykırı olarak grev hakkımızı vermeyen ve kamu tarafıyla yapılan görüşmelerde, hükümet ağırlıklı bir heyetin karşımıza gelerek önceden başbakanın söylemiş olduğu son sözü, şimdi Başbakan'ın ve Bakanlar Kurulu'nun adamları söyletmeye çalışıyor. Bu zihniyetle karşımıza gelen yasaya karşı çıkacağız. KESK olarak 21 Aralık'ta uluslararası sözleşmelerden almış olduğumuz grev hakkını kullandık. Bundan sonrada kullanmaya devam edeceğiz. Ve ilgili komisyon üyelerine toplu sözleşmenin grevsiz olmayacağını, içinde grev hakkı olmayan bir toplu sözleşmenin kandırmaca olduğunu yalan olduğunu aktaracağız." şeklinde konuştu.
Açıklamanın ardından Galatasaray Postanesine giderek fakslarını gönderen grup olaysız bir şekilde dağıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder