banner181

Kapılar Kaçakçılığa Kapanıyor Ticarete Açılıyor

11 Ocak 2012 Çarşamba 17:33
Bu haber 727 kez okundu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yeni açılacak sınır kapıları ile ilgili bilgi verdi. Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadele Eylem Planı değerlendirme toplantısına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yeni açılacak sınır kapıları ile ilgili bilgi verdi.

Kapılar Kaçakçılığa Kapanıyor Ticarete Açılıyor
Bir buçuk yıl önce Şemdinli Derecik ve Çukurca Üzümlü ile ilgili çalışmalara başladıklarını hatırlatan Hayati Yazıcı, "Son yaşadığımız olaydan sonra 2 gümrük kapısına ilaveten Gülyazı da gündemimizde yer almış bulunmaktadır." dedi. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın açıklamaları şöyle: 
"İlk kez bir buçuk yıl öncesinden bu yana Şemdinli-Derecik'te ve Çukurca-Üzümlü'de çalışmalarımız belli bir aşamaya gelmiştir. Gerek İçişleri gerekse Dışişleri Bakanlıklarının bu kapılarının açılması noktasında üzerlerine düşen işlemleri tamamlamıştır. Bu her iki kapının açılması sınır ticaret merkezlerinin oluşturulması noktasında komşu ülkelerle müzakereleri sürdürüyoruz. Son yaşadığımız olaydan sonra 2 gümrük kapısına ilaveten, Gülyazı da gündemimizde yer almış bulunmaktadır. Gülyazı Uludere'de gerçekleştirilen sınır üzerinde kaçak faaliyetin legalize edilmesini sağlayan çalışmalarımızı başlattık. Habur'da ilave bir köprünün yapılması noktasında da çalışmalar sürdürülmektedir."


Kaynak : Trt Haber


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder