banner181

CHP Adana'da Kılıçdaroğlu fezlekesini protesto etti

11 Ocak 2012 Çarşamba 14:12
Bu haber 1212 kez okundu

CHP Adana il teşkilatı ve bir grup partili, Silivri Özel Yetkili Mahkemesinin Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine fezleke hazırlamasını protesto etti. CHP’liler il binasından İnönü Caddesi’nden yürüyerek Adalet Sarayına siyah çelenk bıraktı....

CHP Adana'da Kılıçdaroğlu fezlekesini protesto etti
CHP Adana il teşkilatı ve bir grup partili, Silivri Özel Yetkili Mahkemesinin Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine fezleke hazırlamasını protesto etti. CHP’liler il binasından İnönü Caddesi’nden yürüyerek Adalet Sarayına siyah çelenk bıraktı. Adliye önünde basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Zeydan Karalar, Silivri cumhuriyet savcılığının Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke düzenlediğini hatırlattı. CHP’nin hukukun üstünlüğüne inanan ve faaliyetlerinde buna dikkat eden bir parti olduğunu belirten Karalar, “Ancak siyasi bir partinin genel başkanı düşüncelerini açıkladığından dolayı hakkında fezleke hazırlanması antidemokratik ve kasıtlı bir uygulamadır.” dedi. Başbakan Erdoğan’ın önceden fezlekeyi bildiğine dair cümleler sarf ettiğini öne süren Karalar, kimseden korkularının olmadığını ve genel başkanlarının sözlerinin altına imza attıklarını dile getirdi.
Kalabalığın hükümet aleyhine slogan attığı eylemde Zeydan Karalar, mahkemelerin –yargılayacaksa– tüm CHP’lileri yargılamasını istedi. Karalar, “Bir kez daha haykırıyoruz ki; CHP darbelere, hukuk devleti düşmanlarına, askeri cuntalara ve bugün oluşturulmak istenen sivil diktatörlüğe sonuna kadar karşıdır. Bu misyona sahip CHP’ye mi sıra geldi.” şeklinde konuştu.
Trafiğin aksadığı programda Zeydan Karalar ve beraberindeki grup adliye girişine siyah çelenk koyduktan sonra dağıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder