banner181

Başbakan Yardımcısı Babacan, Suudi Maliye Bakanı ile görüştü

10 Ocak 2012 Salı 17:47
Bu haber 492 kez okundu

Suudi Arabistan’ın Başkenti Riyad’a gelen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Suudi Maliye Bakanı İbrahim El-Assaf ile bir araya geldi. Maliye Bakanlığı ofisinde gerçekleşen görüşmede iki ülke arasında ki ikili ilişkilerin yanı sıra...

Başbakan Yardımcısı Babacan, Suudi Maliye Bakanı ile görüştü
Suudi Arabistan’ın Başkenti Riyad’a gelen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Suudi Maliye Bakanı İbrahim El-Assaf ile bir araya geldi. Maliye Bakanlığı ofisinde gerçekleşen görüşmede iki ülke arasında ki ikili ilişkilerin yanı sıra karşılıklı yatırım imkanları ve Türk iş adamlarının karşılaştıkları sorunların ele alındığı belirtildi. Görüşmede T.C Riyad Büyükelçisi Ahmet Muhtar Gün de hazır bulundu.
    Babacan Suudi Maliye Bakanı ile görüşmesinin ardından Suudili yatırımcılarla bir araya geldi. Türkiye’deki yatırım imkanlarını anlatan Başbakan Yardımcısı yatırımcı iş adamlarına sağlanan kolaylıklardan bahsetti.
    Türkiye’nin ekonomik gücünü ve şimdi ki yapısını Suudili iş adamlarına anlatan Ali Babacan Türkiye’nin krizden nasıl etkilenmediğini dile getirdi. Babacan Suudili iş adamlarını Türkiye’de yatırım yapmaları çağrısında bulunarak ülkesine davet etti.
    Ardından Başbakan Yardımcısı Başkent Riyad’dan akşam saatlerinde ayrılarak TUSKON’un organize ettiği Suudi Arabistan-Türkiye Ticaret ve Yatırım Köprüsü programına katılmak için Cidde’ye hareket etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder