banner181

banner213
banner210

6 ilde eş zamanlı uyuşturucu operasyonu: 11 kişi tutuklandı

10 Ocak 2012 Salı 18:15
Bu haber 891 kez okundu

Nevşehir merkez olmak üzere 6 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan şahıslardan 11’i mahkemece tutuklandı.    Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele...

6 ilde eş zamanlı uyuşturucu operasyonu: 11 kişi tutuklandı
Nevşehir merkez olmak üzere 6 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan şahıslardan 11’i mahkemece tutuklandı.
    Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekiplerinin 9 aylık çalışması sonucu Hacıbektaş ilçesinde düzenledikleri operasyonda bin 170 gram esrar maddesi ile 494 gram kenevir tohumu ele geçirildi. Şüpheli şahıslara yönelik yapılan 9 ara yakalamada 14 şüpheli yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.
    KOM Şube Müdürlüğü’nce Hacıbektaş ilçesinde uyuşturucu madde ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik başlatılan ve sürdürülen çalışmada, H.D., C.K., E.K., E.T., İ.T., B.T., E.T. isimli şahısların kendi yetiştirdikleri veya Osmaniye, Hatay, Siirt ve Şanlıurfa illerindeki torbacı tabir edilen şahıslardan temin ettikleri uyuşturucu maddeleri Nevşehir merkez ve ilçeleri ile ve Kırşehir’den gelen uyuşturucu madde kullanıcılarına pazarladıkları tespit edildi.
    Tahkikat kapsamında; bin 170 gram esrar maddesi, 494 gram kenevir tohumu ele geçirildi, 14 şüpheli yakalandı, adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3 kişi tutuklanarak cezaevine teslim edildi. Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı ile merkez, Hacıbektaş, Gülşehir, Avanos, ilçeleri ile İstanbul, Siirt, Hatay, Kırşehir, Osmaniye Kırklareli illerinde eş zamanlı olarak başlatılan operasyonda, Nevşehir merkezinde 1 kişi, Hacıbektaş ilçesinde 6 kişi yakalandı. Şahısların evlerinde yapılan aramada 78 gram kubar esrar maddesi, 2,88 gram kenevir tohumu ele geçirildi.         
    Operasyon kapsamında İstanbul’da 3 Hatay’da ve Kırklareli’nde 2 kişi yakalanarak Nevşehir’e getirildi. Şahıslardan uyuşturucu madde alarak kullandıkları tespit edilen 30 kişiden 22’si savcının talimatı ile şüpheli olarak ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.
    Zanlılardan 8'i ise sevk edildikleri Sulh Ceza Mahkemesi’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyonda daha önce cezaevine gönderilen 3 kişiyle birlikte toplam tutuklu sayısı 11'e yükseldi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder