banner181
banner210

Üniversite kayıt kuyruğunda izdiham: 1 ölü

10 Ocak 2012 Salı 11:30
Bu haber 588 kez okundu

Güney Afrika’nın Johannesburg Üniversitesi’nde kayıt kuyruğunda yaşanan izdiham sonucu 1 kız öğrenci hayatını kaybetti. Johannesbug şehrinde bulunan Bunting Road Kampüsü’nde kayıt için bekleyen yaklaşık 10 bin öğrenci, kapıların...

Üniversite kayıt kuyruğunda izdiham: 1 ölü
Güney Afrika’nın Johannesburg Üniversitesi’nde kayıt kuyruğunda yaşanan izdiham sonucu 1 kız öğrenci hayatını kaybetti. Johannesbug şehrinde bulunan Bunting Road Kampüsü’nde kayıt için bekleyen yaklaşık 10 bin öğrenci, kapıların açılmasıyla salonlara akın edince büyük bir panik yaşandı. Olayda yüzlerce üniversite adayı da yaralandı.
    Güney Afrika radyo haber kanalı EWN’in bildirdiğine göre, kayıt sırasında ağır yaralanan bir öğrenci ise hastaneye kaldırıldı.
Güney Afrika’da üniversite giriş sınavı 'Matric' sonuçlarının açıklanmasının ardından yüz binlerce öğrenci sıra kapmak için Pazar akşamından başlayarak yükseköğretim kurumlarını doldurdu.
Ülkede tartışma başlatan üzücü olayın yaşandığı Johannesburg Üviversitesi’nde, öğrencilerin bugün de gece yarısı uzun kuyruklar oluşturduğu gözlendi
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder