banner181

Belediye, 2012 yılında Mardin’e 63 milyon liralık yatırım yapacak

10 Ocak 2012 Salı 10:26
Bu haber 570 kez okundu

Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, 2012 yılı içerisinde 8 projeye yapacakları toplam 63 milyonluk yatırımla Mardin’in çehresinin tamamen değişeceğini söyledi.    Mardin’de 2012 yılında yapılacak hizmetler...

Belediye, 2012 yılında Mardin'e 63 milyon liralık yatırım yapacak
Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, 2012 yılı içerisinde 8 projeye yapacakları toplam 63 milyonluk yatırımla Mardin’in çehresinin tamamen değişeceğini söyledi.
    Mardin’de 2012 yılında yapılacak hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Ayanoğlu, göreve geldikleri günden beri yaptıkları çalışmalarla Mardin’in yıllardır kronik hale gelen sorunlarını tek tek çözmek için mücadele ettiklerini anlattı. Mardin’in gelecek 50 yılını şekillendirecek projeleri 2012 yılı sonunda tamamlamayı hedefleyen Mardin Belediye Bakanı Beşir Ayanoğlu, söz konusu projelerin bir kısmının bitme aşamasında olduğunu, bir kısmının da yıl sonunda tamamlanacağını söyledi. Ayanoğlu, "Yaptığımız çalışmalarla Mardin’in her yerinde izimiz var. Şu anda bir kısmı tamamlanmak üzere, diğer bir kısmı da 2012 yılının sonunda tamamlanacak 8 projeyle Mardin tanınmayacak kadar güzel olacaktır.” dedi.
    Göreve başladıkları andan itibaren ürettikleri yeşil alanlar, yol-kaldırım ve altyapı çalışmaları ile Mardin’in yüzyıllık sorunlarını tek tek çözdüklerini hatırlatan Ayanoğlu, yeni yapılacak çalışmaları şöyle ifade etti: “Katı Atık Bertarafı Tesisleri ile Belediye Fiziki Tesis Alanı tamamlanmak üzere. Otogar, Sit Alanı Su ve Kanalizasyon Yenileme Projesi ile Tarihi Dönüşüm Projesi devam ediyor. Yeniyol’un beton asfaltla döşenmesi ve kaldırım yenileme çalışmaları, Birinci Cadde’nin restorasyonu ile eski mezbahane alanında yapılacak park çalışmaları ise 2012 yılında başlayacak. Bu 8 projeye 2012 yılı içerisinde toplam 63 milyon lira harcayacağız. Bu çalışmalar tamamlandığında seçim beyannamemizde vadettiklerimizin çok daha fazlasını gerçekleştirmiş olacağız.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder