banner181

Eurovision'un bu yılki ev sahibi Bakü'de hazırlıklar sona yaklaştı

10 Ocak 2012 Salı 11:55
Bu haber 2286 kez okundu

Azerbaycan’ın ev sahipliğinde Mayıs ayında gerçekleştirilecek 57. Eurovision şarkı yarışmasının düzenleneceği Bakü Crystal Salonu'nun inşaatı bitmek üzere. Hummalı bir çalışmanın devam ettiği salonun asma tavanın son parçası...

Eurovision'un bu yılki ev sahibi Bakü'de hazırlıklar sona yaklaştı
Azerbaycan’ın ev sahipliğinde Mayıs ayında gerçekleştirilecek 57. Eurovision şarkı yarışmasının düzenleneceği Bakü Crystal Salonu'nun inşaatı bitmek üzere.
Hummalı bir çalışmanın devam ettiği salonun asma tavanın son parçası önceki gün takıldı. Tavanın sol taraftaki parçası Aralık 2011’de takılan salonun sağ taraftaki parçası ise önceki gün çok sayıda vinç yardımıyla yerine yerleştirildi. Tavanı oluşturan herbir parçanın bin 200 ton ağırlığında olduğu belirtildi.
Salon inşasında en zor etabın tavanın yerleştirilmesi olduğunu dile getiren Azeri ilgililer, önlerinde ağır bir yük kalmadığını, salonun hedeflenen süre zarfında hazır olacağını söylediler. Yapımında 500 kişinin çalıştığı salon Mayıs ayında 57. Eurovision şarkı yarışmasına ev sahipliği yapacak.
Geçen sene Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen 56. Eurovision şarkı yarışmasında Eldar Kasımov ve Nigar Camal çiftiyle katılan ve 221 puanla birinci olan Azerbaycan, bu yıl ev sahibi olma hakkı kazanmıştı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder