banner181

Dünyanın gözü Kayseri’de olacak

26 Haziran 2012 Salı 16:09
Bu haber 978 kez okundu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nın açılış maçının Kayseri'de oynanacak olmasının Kadir Has Stadı'nın kalitesini ve uluslararası standartlara uygunluğunu bir kez daha...

Dünyanın gözü Kayseri'de olacak
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nın açılış maçının Kayseri'de oynanacak olmasının Kadir Has Stadı'nın kalitesini ve uluslararası standartlara uygunluğunu bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.

    21 Haziran - 13 Temmuz 2013 tarihleri arasında ülkemizde düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası açılış maçının Kayseri'de oynanacak olmasını değerlendiren Başkan Özhaseki, hem şehir olarak hem de stat olarak bu büyük organizasyona başından beri hazır olduklarını belirterek, şunları söyledi:

    "Kadir Has Stadı hizmete girdiği günden bu yana, Türkiye'nin uluslararası organizasyonlardaki en büyük kozu oldu. Stadımız, tüm adaylık başvurularında liste başı stat olarak yer aldı. FİFA tarafından 20 Yaş Altı Dünya Kupası Türkiye'ye verildiğinde de yine ilk akla gelen şehirlerden birisi Kayseri ve Kadir Has Stadı oldu. Gerek adaylık sürecinde gerekse de organizasyonun kesinleşmesinin ardından FİFA tarafından yapılan tüm denetlemelerde Kadir Has Stadı geçer not aldı ve 'Her hangi bir düzenlemeye ihtiyaç yok' şeklinde görüş belirtildi.”

    Mehmet Özhaseki, açılış maçının Kayseri'de oynanması fikrinin de bu nedenle ortaya çıktığını ifade ederek, “Nihayetinde dün açıklanan maç takvimine göre açılış maçının Kayseri Kadir Has Stadı'nda oynanmasına karar verildi. Hem stadın kalitesi ve uluslararası standartlara uygunluğu hem de şehrimizin alt ve üstyapı olarak böylesine önemli bir organizasyona hazır olması bu sonucu getirdi. Bundan dolayı da mutluyuz ve gururluyuz. Şehrimiz için çok büyük bir kazanım olacak." diye konuştu.

    Açılış maçlarının bu tür büyük organizasyonlarda en çok izlenen maçlardan birisi olduğunu hatırlatan Başkan Özhaseki, "Gerek Avrupa şampiyonalarında gerekse de dünya kupalarında açılış maçları hep merakla beklenir. Günler öncesinden o şehir mercek altına alınır ve tanıtımı yapılır. O maç için FIFA veya UEFA Başkanları, devlet başkanları, başbakanlar ve diğer organizasyon yetkilileri o şehre gelir." diyerek şunları söyledi:

    "Maç öncesi çeşitli etkinlikler ve gösteriler yapılır ve nihayetinde ilk maçı ekranları başında milyarlarca insan izler. İşte bu bakımdan Kayseri, çok büyük bir fırsat yakalamış durumda. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimizi ümit ediyorum. Zaten hazır olan şehrimizi ve stadımızı, bu büyük organizasyon için kusursuz hale getireceğiz ve tıpkı Dünya Basketbol Şampiyonası'nda, Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda ve düzenlemiş olduğumuz diğer ulusal ve uluslararası organizasyonlarda olduğu gibi yine bu organizasyonu da başarılı bir şekilde tamamlayacağız."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder