banner181

Sulukule’de kuralar çekildi

26 Haziran 2012 Salı 16:04
Bu haber 987 kez okundu

Fatih Belediyesi, Sulukule Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan 575 konut için kura çekimi yaptı. Kura çekimine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de katıldı. Mahkeme, daha önce projenin iptali...

Sulukule'de kuralar çekildi
Fatih Belediyesi, Sulukule Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan 575 konut için kura çekimi yaptı. Kura çekimine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de katıldı. Mahkeme, daha önce projenin iptali yönünde karar vermişti.

İstanbul 4. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilen Neslişah ve Hatice Sultan Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan 575 konut için bugün Fatih Belediyesi tarafından kura çekimi yapıldı. Fatih Spor Kompleksi’nde yapılan kura çekimine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de katıldı.

Salonu dolduran hak sahipleri, sabırsızlıkla kura çekiminin yapılmasını bekledi. Hak sahipleri, İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin vermiş olduğu iptal kararını da eleştirdi. Sulukule’de doğup büyüdüğünü belirten bir vatandaş, Sulukule’nin eskiden pislik içerisinde olduğunu ve projeyi desteklediklerini söyledi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder