banner181

111 yazar 90’ları ‘sarı sayfalar’a yazdı

09 Ocak 2012 Pazartesi 13:03
Bu haber 2341 kez okundu

Geçtiğimiz yıl '80’lerde Çocuk Olmak' kitabı raflardaki yerini aldığında bir hayli ses getirmişti. 80’li yıllarda çocuk olanların neler yaşadıklarına bir anlamda zoom yapan kitabın arkasından bu kez 90’lar kitabı çıktı. Aralarında...

111 yazar 90'ları ‘sarı sayfalar'a yazdı
Geçtiğimiz yıl '80’lerde Çocuk Olmak' kitabı raflardaki yerini aldığında bir hayli ses getirmişti. 80’li yıllarda çocuk olanların neler yaşadıklarına bir anlamda zoom yapan kitabın arkasından bu kez 90’lar kitabı çıktı. Aralarında satançılar ve gazetecilerin de bulunduğu kitapta toplam 111 yazar 90’larda yaşadıklarını kaleme aldı.
    ‘Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkan 90’lar kitabında o dönem ki, sinemadan TV kültürüne, sokaktaki hayattan toplumsal mücadeleye, dershane yıllarından üniversiteye giriş macerasına, imam hatipte okumaktan dinlenilen müziklere, giyim kuşamdan 90’ların ev yaşamına kadar daha birçok konu yer alıyor. Gazeteci Kadir Aydemir’in editörlüğünde hazırlanan kitapta 111 yazar yüzlerce konuya farklı bir gözle bakıyor. 90’ların renkli dünyasında akıllarda bıraktığı tüm sorular ve ‘dürüst’ cevapları bu kitapta saklı.
    Oyuncu Gürgen Öz, Özgür Özgülgün, Bülent Çolak, Sevinç Erbulak, Gazeteci Özge Mumcu, Alper Turgut, Köksal Aras Akpınar, Ferhat Uludere, Nilay Örnek, Spiker Hilal Ergenekon, Sunucu Tanem Sivar ve daha birçok ünlü ismin olduğu '90’lar Kitabı'nda öne çıkan konu başlıkları ise şöyle; “Tetris - Güray Gürsel, Cebinde Telefon Olmadan Yaşamak – Gürgen Öz, Dos’tan Windows’a – Kayra Keri Küpçü, 90’ların En Mühim Cihazı: Yükseltici – Köksal Aras Akpınar, Çağrı Cihazından Cep Telefonuna Geçiş – Birsen Tarhan, Özal Öldü – Aslı Vuslateri.”
    '90’lar Kitabı Çocuk mu Genç mi?' adlı kitabın Editörü Kadir Aydemir, teknolojiye teslim olunan bu çağda insanların gözlerini dijital ekranlardan kitaplara çevirmesini hedeflediklerini söyledi. '90’lar Kitabı'na tüm kitapçılarda ulaşmanın yanı sıra online olarak da internetten de satın almak mümkün.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder