banner181

Amerikalı öğrenciler Avanos'ta gönüllü temizlik yaptı

26 Haziran 2012 Salı 16:19
Bu haber 500 kez okundu

Nevşehir’in Avanos ilçesine kültür gezisi kapsamında gelen Amerikalı öğrenci grubu, belediyenin çalışmalarında gönüllü olarak görev aldı.        Amerikalı ortaokul öğrencileri, kültür gezisi...

Amerikalı öğrenciler Avanos'ta gönüllü temizlik yaptı
Nevşehir’in Avanos ilçesine kültür gezisi kapsamında gelen Amerikalı öğrenci grubu, belediyenin çalışmalarında gönüllü olarak görev aldı.

        Amerikalı ortaokul öğrencileri, kültür gezisi kapsamında, farklı ülkelerin halklarıyla tanışıp kaynaşmak ve kültürlerini tanımak amacıyla gruplar halinde ülkeleri geziyor. Bu kapsamda gelen Amerikalı öğrencilere, Türkiye’den iki üniversite öğrencisi grup başkanlığı yapıyor. Aynı şekilde Türkiye’den de öğrenciler yurt dışına giderek sosyal ve kültürel alandaki aktivitelere katılıyor ve kamp boyunca karşılıklı olarak birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı buluyor.

        Uluslararası kapsamda gerçekleştirilen proje kapsamında ilçeye gelen öğrenciler, hem bölgeyi gezerek tarihimiz ve kültürümüz hakkında bilgi ediniyorlar, hem de kamusal alanlarda sosyal projelerde gönüllü olarak çalışıyorlar.

        Bu kapsamda Amerikalı öğrenci grubu, Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile birlikte temizlik çalışmalarına katılarak çöp poşetleri ile çevre temizliği yaptı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder