banner181

Çocuklar çevre ve hayvan sevgisini kursta öğreniyor

26 Haziran 2012 Salı 16:31
Bu haber 421 kez okundu

Nevşehir’de çocuklara doğa, çevre, bitki, hayvan sevgisini ve bilincini aşılayarak, tarım, gıda, hayvancılık ve doğal dengenin korunması konularında farkındalık kazandırmak amacıyla 'Tarım Çocuk Kursu' açıldı. Nevşehir Gıda, Tarım...

Çocuklar çevre ve hayvan sevgisini kursta öğreniyor
Nevşehir’de çocuklara doğa, çevre, bitki, hayvan sevgisini ve bilincini aşılayarak, tarım, gıda, hayvancılık ve doğal dengenin korunması konularında farkındalık kazandırmak amacıyla 'Tarım Çocuk Kursu' açıldı.

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vekili Okan Yılmaz, çocuklara doğa, çevre, bitki, hayvan sevgisini ve bilincini aşılayarak, tarım, gıda, hayvancılık ve doğal dengenin korunması konularında farkındalık kazandırmak amacıyla 'Tarım Çocuk Kursu'nu açtıklarını söyledi.

Kursun 18 Haziran 2012–6 Temmuz 2012 tarihleri arasında toplam 3 hafta süreceğini kaydeden Yılmaz, kursa katılan 7–11 yaş aralığındaki 10 çocuğa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile özel bir okuldan branş öğretmenleri tarafından resim, müzik, drama, spor, kültür gezileri ve diğer sosyal aktiviteler verildiğini ifade etti.

'Tarım Çocuk Kursu'na katılan öğrencilere, kurs sonunda İl Müdürlüğü’nce katılım belgeleri verilecek.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder