banner181

Esnaftan Kur’an kursu öğrencilerine yemek ikramı

26 Haziran 2012 Salı 16:30
Bu haber 456 kez okundu

Erzurum’da Ali Paşa Camii’nde yaz Kur’an kursuna katılan öğrencilere Kongre Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaflar çeşitli ikramlarda bulunuyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yaz Kur'an kursları, 18 Haziran'da...

Esnaftan Kur'an kursu öğrencilerine yemek ikramı
Erzurum’da Ali Paşa Camii’nde yaz Kur’an kursuna katılan öğrencilere Kongre Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaflar çeşitli ikramlarda bulunuyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yaz Kur'an kursları, 18 Haziran'da başladı. Hafta içi her gün her yaştan öğrencinin katılabileceği ve günde 3 saat eğitim yapılan kurslarda Kur'an-ı Kerim, ibadet, siyer ve ahlak gibi dini içerikli derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştiriliyor. Erzurum Ali Paşa Camii’nde bu sosyal etkinliklere yiyecek içecek ikramları da dahil edildi. Camide derslerini alan öğrenciler daha sonra kendileri için hazırlanan ikramlardan yiyor. Camide 45 öğrenci Kur’an dersi görüyor.

Ali Paşa Camii imamı Ahmet Yılmaz, önceki senelerde bu tür etkinlikler yaptıklarını, ancak çok kişinin katılmadığını ifade etti. Bu yıl görüştüğü esnaflardan olumlu cevap alan Yılmaz, “Mümkün olduğu kadar her gün bir esnaf arkadaş yardımcı olacak, burada çocuklarımıza ikramlarda bulunacağız.” dedi. Bu ikramların çocukların şevkini artırdığını söyleyen Yılmaz, herkesten bu uygulamaya destek olmalarını istedi.

Öğrencilere ekmek arası tavuk döner ikram eden esnaf Murat Taştekin, böyle bir işin içinde olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Taştekin, “Kongre Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaflar olarak, çocuklarımızın dini değerlerini severek ve isteyerek öğrenmesini istiyoruz. Teşvik amaçlı olarak da böyle bir uygulama yapıyoruz.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder