banner181

Yetiştirme yurdundaki Bordomavi Kalpler, Vali Kızılcık’ı ziyaret etti

26 Haziran 2012 Salı 16:27
Bu haber 841 kez okundu

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, ‘Bordomavi Kalpler Projesi’ kapsamında Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, milli kaleci Tolga Zengin, Trabzonspor Kaleci Antrenörü Alper Boğuşlu, yetiştirme yurdunda bulunan çocuklar ve öğretmenlerini...

Yetiştirme yurdundaki Bordomavi Kalpler, Vali Kızılcık'ı ziyaret etti
Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, ‘Bordomavi Kalpler Projesi’ kapsamında Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, milli kaleci Tolga Zengin, Trabzonspor Kaleci Antrenörü Alper Boğuşlu, yetiştirme yurdunda bulunan çocuklar ve öğretmenlerini makamında kabul etti. Geleceğin teminatı olan gençlerin sosyalleşebilmeleri adına Trabzonspor ile birlikte yürüttükleri projenin meyvelerini vermeye başladığını ifade eden Vali Kızılcık, amaçlarının vatandaşların mutluluğu olduğunu belirtti.

Proje kapsamında öğrencilerin sosyalleşebilmeleri adına yapılan çalışmanın sonucunda gençlerin sosyalleştiklerini görmenin kendilerini son derece mutlu ettiğini dile getiren eden Trabzon Valisi Recep Kızılcık, “Trabzonsporumuzda ortaklaşa yuva çocuklarımızın sosyalleşebilmelerini sağlamak amacıyla yürüttüğümüz proje çerçevesinde yavrularımız ile çeşitli yerlerde bir araya gelinerek vakit geçirildi. Bir bakıma rol modelleri ile topluma daha heyecan ve özgüvenli şekilde katılma adına adımlarını attılar. Yavrularımızın artık geleceklerini düşündüklerini söylemeleri bizim amacımıza ulaştığımızın en önemli göstergesidir. Devletimiz, sivil toplumumuz ve Trabzonsporumuz da insanımızı mutlu edebilmek için var. İnsanımızı mutlu edebiliyorsak, ne mutlu bize. Bu projenin gerçekleşmesinde başta yavrularımız olmak üzere, Trabzonsporumuza, değerli teknik direktörümüz Şenol Güneş’e, kalecimiz Tolga Zengin’e, kaleci antrenörümüz Alper beye, proje koordinatörümüz Arzu hanıma ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Gençlerin topluma yararlı birer birey olmaları adına herkese görevler düştüğünü belirten Teknik Direktör Güneş, “Yavrularımızı görünce değişikliği daha iyi hissettim. Her insanımız değerli, ancak çocuklarımız daha önemli. Çünkü onlar bizim geleceğimiz. Böyle bir dönemde yeni nesilleri hazırlamak için bize düşen görevin en iyisini yapmak durumundayız. Yeni sezona girerken böyle bir hayırlı işe vesile olduk. Yavrularımızı topluma yararlı birer birey olabilmeleri adına hepimize görevler düşüyor. Çocuklarımızın daha mutlu olması için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.

Projenin amacına ulaşmasında katkıları olan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık’a teşekkür eden Proje Koordinatörü Arzu Aktaş ise sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yavrularımızın kişisel gelişimi adına zihinlerini ve beyinlerini zorladık. Harika bir 8 ay geçirdik. Bu süreçte Tolga Bey, Alper Bey, Şenol Bey, kurum yetkilileri maddi ve manevi olarak bizlere her zaman yardımcı oldular. Yaşamın her anını onlarla birlikte paylaşmayı görev olarak bildik. Biz büyük bir ekip olduk. Bizler onların her zaman yanındayız.”

Kaleci Zengin gençlerin yanında olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Proje kapsamında eğitim alan Oğuzhan Çelik de çok güzel günler geçirdiklerini kaydederek, “Eğer şu anda burada konuşabiliyorsam, bu proje sayesindedir. Proje öncesinde okumayı değil, çalışmayı bile düşünmüyordum. Proje sayesinde ayaklarımı daha iyi üzerine basabiliyorum. Bu kapsamda Sayın Valime ve projede yer alan herkese teşekkür ediyorum.” diye belirtti.

Vali Kızılcık, projeye desteklerinden dolayı Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’e plaket verdi.

‘HAK ETMEDİĞİMİZ PATLAMA İLE KARŞILAŞTIK’

Düzköy ilçesinde meydana gelen patlama olayıyla ilgili önemli aşama kaydedildiğinin altını çizen Vali Kızılcık, “Trabzonumuzda hiç hak etmediğimiz bir patlama olayı ile karşılaştık. Bu olayın ülkemizin huzuruna kastedilmek için yapıldığını düşünüyoruz. Ama bu tür faaliyetlerin ister terör eylemi olsun, ister başka bir faaliyet olsun asla bizi birbirimizden ayıramayacağını ifade etmek istiyorum. Biz normal hayatımızı sürdürüyoruz. Bunun faillerini de en kısa zamanda bulacağız. Bu alanda da önemli gelişme var. Belirli görgü tanıkları var. Yapanları en kısa sürede bulup Türk adaletine teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder