banner181

Kışanak: Savaşa sebebiyet verebilecek misilleme yaklaşımını doğru bulmuyoruz

26 Haziran 2012 Salı 15:32
Bu haber 815 kez okundu

BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Suriye ile Türkiye arasında savaşa sebebiyet verebilecek misilleme yaklaşımını doğru bulmadıklarını söyledi. Partisinin grup toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kışanak,...

Kışanak: Savaşa sebebiyet verebilecek misilleme yaklaşımını doğru bulmuyoruz
BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Suriye ile Türkiye arasında savaşa sebebiyet verebilecek misilleme yaklaşımını doğru bulmadıklarını söyledi.

Partisinin grup toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kışanak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'TSK'nın angajman şartlarının artık değiştiği ve herhangi bir sınır ihlali olduğunda Suriye tarafından o uçakların o helikopterlerin o hava unsurlarının hemen vurulacağı' açıklamalarıyla ilgili soruya, Türkiye'nin bu konuda dikkatli olması gerektiğini söyledi. Sıcak çatışma sürecine gidebilecek herhangi bir tutumu ve davranışı doğru bulmadıklarını ifade eden Kışanak, "Türkiye'nin bu konuda dikkatli olması gerekir. Fakat nasıl ki bu uçağın orada ne işi vardı diye sorduysak Türkiye'nin uçağı için Suriye'nin uçakları da böyle bir sınır ihlali yaparsa hepimiz bu soruyu da sorarız. Suriye'nin de bu konuda dikkatli olması gerekiyor." dedi. Ülkelerin haklarını ve onurlarını korumaları gerektiğini ifade eden Kışanak, ancak bir iki ülke arasında savaşa sebebiyet verebilecek bir misilleme yaklaşımını da doğru bulmadıklarını kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder