banner181

Ataş: Üretici tarım politikalarından memnun

26 Haziran 2012 Salı 15:28
Bu haber 553 kez okundu

Basından sorumlu AK Parti Bandırma İlçe Başkan Yardımcısı Yakup Ataş, Balıkesir İl Genel Meclisi CHP'li üyesi İsmet Koçyiğit'in, siyasi kaygılarla vatandaşa eksik bilgi verdiğini savundu.         Yakup...

Ataş: Üretici tarım politikalarından memnun
Basından sorumlu AK Parti Bandırma İlçe Başkan Yardımcısı Yakup Ataş, Balıkesir İl Genel Meclisi CHP'li üyesi İsmet Koçyiğit'in, siyasi kaygılarla vatandaşa eksik bilgi verdiğini savundu.

        Yakup Ataş, açıklamasında, Koçyiğit'in, her zaman çiftçi çocuğu olduğunu söylediğini ifade ederek, "Ben de çiftçi bir ailenin çocuğuyum. Avuçlarımda halen bunun nasırlarını taşırım. Ancak vatandaşlara da doğruyu söylemek gerekir. Koçyiğit, 10 yıl önce buğdayın birim fiyatının 45 kuruş olduğunu, bugün ise 60 kuruşa yükseldiğini öne sürüyor. Gösterdiği fatura ise 17 Ekim 2003 tarihini taşıyor. Bu faturada yer alan birim fiyatı, Irak savaşından dolayı stoklanan buğdaya aittir. Demek ki o dönemde buğdayları stoklayıp, sonra satışa sundunuz. Çünkü, o tarihlerde hükümetin, buğday fiyatı konusunda bir fiyat belirlemesi bulunmuyordu." dedi.

        Hükümetin, köylü ve çiftçiye büyük destek verdiğini dile getiren Ataş, "Çiftçi, hükümetimizin tarım politikasından memnun. Halen, 177 ülkeye, bin 530 çeşit tarım ürünü ihraç ediyoruz. TMO, 12 ay boyunca çiftçiden ürün alıyor. Bu nedenle her kesimde olduğu gibi tarımda da şikayetler olabilir ama kesinlikle bir memnuniyetsizlik söz konusu değildir." diye ifade etti.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder