banner181

Çiftçiye avans desteği

26 Haziran 2012 Salı 15:46
Bu haber 2281 kez okundu

AK Parti Bandırma İlçe Teşkilatı Basın Sözcüsü Yakup Ataş, çiftçiye ödeme ve üretim taahhüdünde bulundukları halde destekleme primlerini erken alabileceklerini belirtti.         Yakup Ataş, yaptığı...

Çiftçiye avans desteği
AK Parti Bandırma İlçe Teşkilatı Basın Sözcüsü Yakup Ataş, çiftçiye ödeme ve üretim taahhüdünde bulundukları halde destekleme primlerini erken alabileceklerini belirtti.

         Yakup Ataş, yaptığı açıklamada, "Çiftçilerimiz ödeme taahhüdünde, üretim taahhüdünde bulunup primleri önceden alabilirler, ikinci ayda, üçüncü ayda. Bu konuda bizim de bakanlığa vermiş olduğumuz bir teklif var. Eskiden tütün alımlarında olduğu gibi gidip bu kadar üretim taahhüdümüz var denilip ön avans alınabiliyordu, öyle bir sistem getirilebilinir. Bu konuyla ilgili hem bakanlık çalışıyor, hem biz ilçe yönetimi olarak görüş yazdık iki ay önce. Devletin destekleme vermiş olduğu bütün ürünler için bu geçerli.

        Bir üretim taahhüdünde bulunan herkese devletin bir ön avans yapması gerekiyor. Yani o destekleme alımları altıncı ayda değil de ikinci ayda verilse, biraz daha öne çekilse çiftçiler için bir rahatlama, bir nefes alma, bir soluklanma merhalesi olacak." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder