banner181

BEÜ, İlahiyat ve Eczacılık fakültelerini bünyesine kattı

26 Haziran 2012 Salı 15:40
Bu haber 996 kez okundu

Bu yıl 20’nci kuruluş yılını kutlayan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararları ile Eczacılık ve İlahiyat fakültelerini de bünyesine kattı.         Konuyla...

BEÜ, İlahiyat ve Eczacılık fakültelerini bünyesine kattı
Bu yıl 20’nci kuruluş yılını kutlayan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararları ile Eczacılık ve İlahiyat fakültelerini de bünyesine kattı.

        Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, 10 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokulu, 6 meslek yüksekokulu ve devlet konservatuvarı ile ülkenin önde gelen eğitim kurumları arasında yerlerini aldıklarını belirterek, “2010 yılından bu yana fakültelerimize ve yüksekokullarımıza pek çok yeni bölüm kazandırdık. Ayrıca, İletişim, İlahiyat ve Eczacılık fakültelerini açarak, bu fakültelerimize öğrenci almak amacıyla çalışmalarımıza hız verdik. Bu sayede 2010 yılı itibariyle 16 bin olan öğrenci sayımızın, önümüzdeki akademik dönemde 24 bini aşacağını tahmin ediyoruz. Üniversitemizi gerek eğitim ve bilimsel araştırma konularında, gerekse fiziki ve teknik altyapıda uluslararası standartlarda gelişmiş ülkelerin üniversiteleriyle yarışır hale getirmekte kararlıyız. Bu yolda emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz. Bu yöndeki gayretlerimiz de Zonguldak halkının ve yöneticilerinin desteğini her zaman yanımızda görmekse bizleri ayrıca mutlu ediyor.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder