banner181

AK Partili Uğur: Başbakan askere değil artık millete bakıyor

09 Ocak 2012 Pazartesi 18:11
Bu haber 1026 kez okundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın artık askere değil millete baktığını söyledi. Uğur, "AK Parti rant değil, hizmet dağıtıyor. Seçim için değil millet için...

AK Partili Uğur: Başbakan askere değil artık millete bakıyor
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın artık askere değil millete baktığını söyledi. Uğur, "AK Parti rant değil, hizmet dağıtıyor. Seçim için değil millet için çalışıyor. AK Parti, derin devlet karşısında milletten aldığı güçle dik durarak başarılı oldu." dedi.
AK Parti Gönen ilçesi 4. olağan kongresi Esnaf Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapıldı. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur, İl Başkanı Av. Mahmut Poyrazlı, Milletvekilleri Mehmet Cemal Öztaylan, Tülay Babuşcu, Ali Aydınlıoğlu, 22. ve 23. Dönem Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün, Merkez İlçe Başkanı Recep Şeker, İl Gençlik Kolları Başkanı Zafer Dağarcıkoğlu, İl Genel Meclis (İGM) Başkanı Ramazan Bahçavan, Gönen İlçe Başkanı Servet Bıyık, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, il genel ve belediye meclis üyeleri, il yürütme ve yönetim kurulu üyeleri, merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili delege ve üye katıldı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur, toplantıda yaptığı konuşmada hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunu kaydetti. "Artık hesap verecek bir devlet var, bizim AK Parti olarak gizli bir şeyimiz yok, bunu millet anladı." diyen Uğur, 8 yılda çok büyük işler yaptıklarını söyledi. AK Parti iktidarıyla artık hiç kimsenin kıyafetlerinden, inançlarından dolayı ayrımcılığa uğramadığını ifade eden Uğur, sözlerine şöyle devam etti: "Geçmişte bu yolda fitne tohumu ekenler, kendi ettiklerini biçerek derslerini aldılar. Artık hiç birinin bu ülke siyasetinde esamesi okunmuyor. Dünya kriz içindeyken, işçi memur çıkarırken Türkiye 100 bin memur, 40 bin öğretmen alacak. Hükümet olarak terör ile yaz kış demeden mücadele edeceğiz ve ediyoruz. Türkiye'yi 8 yılda örnek, saygın devlet yaptık. Avrupa ülkeleri bize gıpta ile bakıyor. Dünyanın birçok ülkesi krizlerle boğuşurken Türkiye ekonomisi büyümede dev ülkeleri sollayıp dünya rekorları kırdı. Türkiye 2023 hedefine sapasağlam, rotasında değişiklik olmadan emin ve ehil bir kaptan olan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinde ilerliyor. Duble yollar ile ülkeyi ağ gibi ördük. Sağlıkta, eğitimde Cumhuriyet tarihinde görülmemiş atılımlar gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyeti'nde eğitime ilk kez savunmadan daha çok bütçe AK Parti'nin iktidara gelmesiyle ayrılmaya başlandı. Ülkenin dört bir yanına hizmet yağdı, sorunlar ortadan kaldırıldı. Halk bizim yaptıklarımızı taktir ile karşılıyor."
Artık şeffaf bir devletin var olduğunu vurgulayan Uğur, "Biz rant değil, hizmet dağıtıyoruz. Seçim için değil, milletimizin refahı, ülkemizin dünya ülkeleri arasındaki gerçek yerini alması için çalışıyoruz. Temiz bir partiyiz. Halkın iktidar yaptıklarını muktedir yapmayan derin devlet, darbeler yaparak ihtilaller yapan derin devlet, muhtar bile olamazsın diyerek içeri atan derin devlet... Milletin tercihi ve dualarıyla iktidara gelen AK Parti 'Her şey Türkiye ve millet için' diyerek, milletten aldığı güçle dik durarak başarılı oldu. Devlet millet bütünlüğünü sağladı." diye konuştu. .
Mevcut İlçe Başkanı Servet Bıyık'ın aday olduğu kongreye tek listeyle gidildi. Katılan delegelerin tamamının oyunu alan Bıyık, tekrar seçildi. Yeni yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı: Abdullah Mutlu, Eyüp Cengizoğlu, Hüseyin Acar, Hüseyin Demirdelen, İhsan Özen, İsmail Mutlu, Hüseyin Taşçı, İsmail Rıfkı Danış, Kadriye Çalık, Kamil Çömez, Mehmet Karagöl, Mehmet Uzun, Kenan Yıldırım, Mehmet Yıldız, Metin Davut Kavuzoğlu, Musa Yakar, Mustafa Doğan, Metin Deveci, Şahin Turan, Sabriye Köseoğlu, Selim Çeken, Seyhan Sürer, Ümit Dağcı, Zekeriya Dağlı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder