banner181

Bosna Hersek ile tarım ve kırsal kalkınma alanında iş birliği anlaşması

26 Haziran 2012 Salı 15:49
Bu haber 1565 kez okundu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomi Bakanı Milyo Saroviç tarım ve kırsal kalkınma alanında iş birliği anlaşması imzalandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda yapılan imza törenine,...

Bosna Hersek ile tarım ve kırsal kalkınma alanında iş birliği anlaşması
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomi Bakanı Milyo Saroviç tarım ve kırsal kalkınma alanında iş birliği anlaşması imzalandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda yapılan imza törenine, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomi Bakanı Milyo Saroviç katıldı. Törende konuşan Bakan Eker, tarım ve kırsal kalkınma alanında yapılan işbirliği anlaşmasının kritik önemde olduğunu ifade ederek, “İlişkilerimizin geliştirilmesinde yönelik imzalanacak anlaşma son derece önemlidir. Bu anlaşma kapsamında hayvan ve gıda sağlığında bilgi paylaşımı, 42 ülke özel sektör yatırımlarının teşvik edilmesi arzulanmaktadır. Teknik bilgi ve tecrübe paylaşımında işbirliği yapılması ön görülmektedir. Gerekli kaynakların korunmasına yönelik iş biriliğinin yapılması, modern gıda teknikleri alanında iş birliği yapılması, ben bu anlaşmamızın iki ülkenin tarımsal anlaşmasına katkı sağlayacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomi Bakanı Milyo Saroviç ise bu gün yapılan iş biriliği anlaşmasının imzalanmasından memnun olduğunu söyledi. Bosna Hersek’in Türkiye ile 14 tarımsal alanda ikili anlaşma imzaladığını ifade eden Saroviç, ülkelerinin başka bir ülke ile bu şekilde ikili anlaşma imzalamadığını ifade etti. Saroviç, bu gün imzalanan anlaşma ile birlikte Türkiye’nin ve Bosna Hersek kırsal kalkınmasına yaklaşık 220 yıl yatırımım yapmayı destekleneceğini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder