banner181

Alanya Özel Ufuk Anadolu ve Fen Lisesi'nde mezuniyet coşkusu

26 Haziran 2012 Salı 14:43
Bu haber 797 kez okundu

Alanya Özel Ufuk Anadolu ve Fen Lisesi, 12. sınıf öğrencilerini görkemli bir törenle uğurladı. Okul yönetimi törene geçmeden önce etkinlik bahçesinde öğrenci ve velilere yemek verdi. Daha sonra öğrenciler davetlilere müzik ziyafeti sundu....

Alanya Özel Ufuk Anadolu ve Fen Lisesi'nde mezuniyet coşkusu
Alanya Özel Ufuk Anadolu ve Fen Lisesi, 12. sınıf öğrencilerini görkemli bir törenle uğurladı.

Okul yönetimi törene geçmeden önce etkinlik bahçesinde öğrenci ve velilere yemek verdi. Daha sonra öğrenciler davetlilere müzik ziyafeti sundu. Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet programında öğrencilere sınıf sınıf mezuniyet plaketi verildi. Toplamda 6 sınıfta eğitim gören 136 öğrencinin mezun olduğu gecede sınıfların tanıtım videosu izlendi. Fen Lisesinin birinci öğrencisi Esra Nesibe Acar, plaketini Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güngör'ün elinden aldı. Anadolu Lisesi birincisi Rabia Kellecioğlu’na da Ufuk Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Diş Hekimi Sabri İşman, plaket taktim etti.

"ÖĞRENCİLERİMİZİ ÖRNEK OLARAK YETİŞTİRDİK"

Öğrencilerinen öğretmenden ziyade bir anna baba gibi davrandıklanrını anlatan Okul Müdürü Lütfü Tunç, tamamını örnek olabilecek seviyede yetiştirdiklerini belirtti. Öğrencileri 4 yıl önce okullarına kaydederken ailelere, kendi evlatları gibi bakacaklarını söylediklerini ifade eden Tunç, şimdi bu emanetleri yetişmiş olarak geri verdiklerini kaydetti. Bu gecenin aslında bir son değil, başlangıç olduğunu dile getiren Tunç, "Çocuklarımız doktor, avukat, öğretmen, mühendis, savcı veya hakim olarak tekrar eğitim aldıkları bu okullarına hizmet etmek için çalışacaklardır." şeklinde konuştu.

Tören, öğrencilerin müzik eşliğinde keplerini fırlatmasıyla son buldu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder