banner181

Manisalılar Başbakan Erdoğan’ın Suriye açıklamasına destek verdi

26 Haziran 2012 Salı 14:44
Bu haber 693 kez okundu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye tarafından düşürülen askerî uçakla ilgili yaptığı değerlendirmeyi televizyondan dinleyen Manisalılar, açıklamalara destek verdi. Başbakan Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısı, evler dışında...

Manisalılar Başbakan Erdoğan'ın Suriye açıklamasına destek verdi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye tarafından düşürülen askerî uçakla ilgili yaptığı değerlendirmeyi televizyondan dinleyen Manisalılar, açıklamalara destek verdi.

Başbakan Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısı, evler dışında kahvehanelerde kalabalık gruplar halinde seyredildi. Erdoğan’ın açıklamalarına destek veren vatandaşlar bunun millî bir mesele olduğunu, çözümü konusunda Erdoğan’a güven duyduklarını söyledi. Savaş istemediklerini, konunun uluslararası hukuk çerçevesinde barışçı yollarla çözülmesinden yana olduklarını dile getiren vatandaşlar, Başbakan Erdoğan’ın konuya ilişkin adımlarını da desteklediklerini ifade etti.

Erdoğan’ın açıklamalarını kahvehanede takip edenlerden İsmail Yılmaz, güzel ve olumlu bir tutum içinde olduğunu söyledi. Yılmaz, Türkiye’yi savaş ortamına sürüklemek isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini belirterek, “Fevri hareket yok, böyle de olması gerekiyor zaten. Ordumuz Suriye’ye girse girer zaten fakat uluslararası hukukun işlemesi, bizim oraya girmemizden daha iyidir. Türkiye’nin büyümesini istemeyen bazı ülkeler, oraya girmesini istiyor. Başına bela açmasını istiyor ama Başbakanımız çok uyanık. Sağ olsun, var olsun, işi dünya gündemine getirdi. İnşallah neticesi de iyi olacak.” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın barışçıl bir insan olduğunu dile getiren Erkan Öztürk ise Suriye konusunda da gereken adımların atılacağını düşündüklerini, bu konudaki tavrı dolayısıyla Erdoğan’ı desteklediklerini ve güvendiklerini söyledi. Çetin Güngör de Suriye’ye karşı izlenen politikaları doğru bulduğunu ifade etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder