banner181

İlkadım'da trafik eğitim parkı yapılıyor

26 Haziran 2012 Salı 14:53
Bu haber 487 kez okundu

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Derebahçe Mahallesi'nde yapımına başlanan trafik eğitim parkında incelemelerde bulundu. 4 bin metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek trafik eğitim parkı çalışmaları hakkında bilgi alan...

İlkadım'da trafik eğitim parkı yapılıyor
Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Derebahçe Mahallesi'nde yapımına başlanan trafik eğitim parkında incelemelerde bulundu.

4 bin metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek trafik eğitim parkı çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Necattin Demirtaş, "Söz verdiğimiz gibi 2012 yılı hizmette altın yılımız olacak demiştik. Projelerimiz sırasıyla hayat buluyor." dedi. Trafik kurallarına duyarlı nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade eden Demirtaş, "Trafik güvenliği bilincinin oluşturulması amacıyla, hem eğlendirici hem de eğitici özelliği bulunan 'trafik eğitim parkı'nın inşaat çalışmalarına başladık. Amacımız, okul öncesi, ilk ve ortaöğretim çocuklarının trafik kurallarını öğrenmelerini ve alışkanlık kazanmalarını sağlamaktır." diye konuştu.

Derebahçe Mahallesi'nde 4 bin metrekarelik alana yapılacak trafik eğitim parkında karayolları standartlarına uygun yollar, kavşaklar, alt ve üst geçitler bulunduğunu anlatan Başkan Demirtaş, “Proje, trafik bilincinin gelişmesine önemli bir katkı sağlayacak. Okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı verilecek. Böylece trafik kazalarının en aza indirilmesi sağlanacak." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder