banner181

Antalya Belediye Başkanı Akaydın, Brüksel’de

26 Haziran 2012 Salı 14:51
Bu haber 728 kez okundu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Mustafa Akaydın, temasta bulunmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e geldi. Akaydın, Brüksel Bölge Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır ile bir araya geldi. Brüksel Bölge Hükümeti Devlet Bakanı...

Antalya Belediye Başkanı Akaydın, Brüksel'de
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Mustafa Akaydın, temasta bulunmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e geldi. Akaydın, Brüksel Bölge Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır ile bir araya geldi.

Brüksel Bölge Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır, Antalya'yı tanıtmak ve AB projeleri çerçevesinde çeşitli temaslarda bulunmak üzere Brüksel'e gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Sıcak ve samimi geçen görüşmede, karşılıklı ilişkiler, şehircilik ve çöplerin ayrıştırılması ve değerlendirilmesi politikaları ele alındı.

Görüşmede Emir Kır “Sizleri burada görmekten ve ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Belçika'da yaşayan vatandaşlarımız, tatil amaçlı olsun, başka yerlere gitmek için olsun mutlaka Antalya'dan geçmektedirler. Brüksel ile Antalya arasında işbirliği yapılabilecek birçok olanağın olduğuna inanıyorum. İleride ortak geliştirdiğimiz projelerde çalışmalar gerçekleştirebiliriz. Çöpler iyi değerlendirdiğinde bir sorun değil, kazançtır. Biz de Brüksel'de yeşil çöplerin değerlendirilmesi ve enerjiye çevrilmesi için bir biometan merkezi üzerinde çalışıyoruz ve yeşil bahçe atıklarını evlerden toplamaya başladık .” dedi.
Akaydın ise “ Brüksel'e ilk defa geliyorum. Sizinle tanışmaktan çok mutlu oldum. Antalya yöresinde sera işletmeciliğinin çokluğundan dolayı çok organik çöp üretiliyor, biz de bu çöpleri değerlendirmeyi planlıyoruz , sizin gibi biz de bir biometan merkezi oluşturmak için proje başlattık, bu konuda ileride işbirliği yapabiliriz . Bu ziyaretimizle de çeşitli projeler konusunda AB temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunacağız.” dedi. Görüşme karşılıklı hediyeleşme ile son buldu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder