banner181

Yozgat 13. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri hazırlıkları tamamlandı

26 Haziran 2012 Salı 13:47
Bu haber 316 kez okundu

Yozgat 13. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri'nin 7–8–9 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. Yozgat Valisi Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yusuf Başer, düzenledikleri ortak basın toplantısında Yozgat 13. Uluslararası Sürmeli...

Yozgat 13. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri hazırlıkları tamamlandı
Yozgat 13. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri'nin 7–8–9 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

Yozgat Valisi Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yusuf Başer, düzenledikleri ortak basın toplantısında Yozgat 13. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri programı hakkında bilgi verdi.

Şenlik ve bu tür etkinliklerin o ilin, hem ülke, hem de dünyada tanıtılmasının katkılar sağladığını ifade eden Vali Şentürk, 13. Sürmeli Şenlikleri ile Yozgat’ı en iyi şekilde hem tanıtacaklarını söyledi.

        Vali Şentürk, "Şenlik 6 Temmuz Cuma akşamı resim sergisi, Yozgat tanıtım filmi gösterimi ve Nida Tüfekçi Türk halk müziği konseri ile başlayacak. 7 Temmuz Cumartesi günü ise mehter takımı eşliğinde başlayacak yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı'nda program düzenlenecek. Cirit gösterisi, Azerbaycan Halk Dansları Topluluğu'nun gösterileri, akşam ise Hilmi Şahballı konseri düzenlenecek ve havi fişek gösterileri yapılacak." dedi.

        8 ve 9 Temmuz tarihinde de programların dolu dolu devam edeceğini söyleyen Şentürk, "Biz tüm halkımızın şenliklere katılmasını istiyoruz. Yozgat’ı önce kendimize sonrada bütün dünyaya tanıtalım istiyoruz. Bu kapsamda kısa bir süre önce Ankara’da düzenlediğimiz ‘Yozgat Tanıtım Günleri’ büyük ilgi gördü. İnşallah aynı ilgi ve yoğunlukta 13. Sürmeli Şenliğimizle ilimizin en iyi şekilde tanıtımını yaparız." ifadelerini kullandı.

        Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ise bu yıl 13.’sü yapılacak Sürmeli Şenlikleri'ni her geçen yıl daha kapsamlı düzenlemeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Başer, "Daha önce Sürmeli Şenlikleri'ni düzenlerken işadamları kamu kurum ve kuruluşları banka temsilcileri ile toplantılar düzenliyorduk. Ancak yapılan toplantılarda hiçbir şekilde maddi bir destek sağlanmıyordu. Geçen yıl yapılan toplantıda bir bankamız sadece 100 TL yardım yapmak istedi bize, kabul etmedik." diye konuştu.

        Tüm vatandaşları Yozgat Sürmeli Şenlikleri'ne davet eden Başkan Başer, amaçlarının Yozgat’ı en iyi şekilde tanıtmak olduğunu ilde yayın yapan yerel ve ajans muhabirlerinden programları takip ederek destek vermelerini istedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder